PROM. Szkolenie dedykowane firmom członkowskim2022-09-01 - 2022-09-01

Serdecznie zapraszamy do udziału w

Szkoleniu na promie dla firm członkowskich
    Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei i sympatyków

Osoba do kontaktu:

Monika Wiączkowska
    m.wiaczkowska@izbakolei.pl

RELACJA 2019

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

RELACJA 2019

Szkolenie na promie

W dniach 3-5 lipca 2019 roku odbyło się szkolenie pt.:

„Przepisy ustawy o transporcie kolejowym i aktach europejskich dotyczących kolei w praktyce”.

Prowadzącym szkolenie był Pan r.pr. Piotr Combik ekspert prawa kolejowego, współautor  książki „Interoperacyjność Systemu Kolei Unii Europejskiej”.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele firm członkowskich Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei oraz przedsiębiorcy branży kolejowej.

Głównym celem spotkania zorganizowanego przez Izbę Kolei było przedstawienie zasad korzystania z infrastruktury kolejowej, zarządzania infrastrukturą kolejową i jej utrzymania.

Dzięki przeprowadzonemu szkoleniu uczestnicy zostali wzbogaceni o dodatkową wiedzę na temat zasad i instrumentów regulacji transportu kolejowego. Atutem była również możliwość skonsultowania dotychczasowych doświadczeń zarówno z wykładowcą jak i z innymi uczestnikami szkolenia.

RELACJA 2017

Szkolenie na promie

W dniach 10-13 czerwca 2017 roku odbyło się szkolenie pt.: „Wdrażanie projektów kolejowych w perspektywie finansowej 2014-2020 – problemy i podejmowane działania”. Prowadzącym szkolenie był Pan Przemysław Wróbel – ekspert Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Głównym celem spotkania zorganizowanego przez Izbę Kolei było przedstawienie procedur i sposobów pozyskiwania środków, zasady finansowania projektów oraz kryteria i wymogi przyjmowania projektów.

Dzięki przeprowadzonemu szkoleniu uczestnicy zostali wzbogaceni o dodatkową wiedzę na temat zastosowania odpowiednich dokumentów. Atutem była również możliwość skonsultowania dotychczasowych doświadczeń zarówno z wykładowcą jak i z innymi uczestnikami szkolenia.

RELACJA 2016

W dniach 7-11 czerwca 2016 roku odbyło się szkolenie pt. „Pozyskiwanie środków unijnych w perspektywie lat 2014-2020 w kontekście firm branży kolejowej finansowanie usług i inwestycji ”. Prowadzącym  szkolenie był  pan Przemysław Wróbel  – ekspert Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

W szkoleniu  wzięli  udział  przedstawiciele firm członkowskich Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei oraz przedsiębiorcy branży kolejowej.

Głównym celem spotkania zorganizowanego przez Izbę Kolei było przedstawienie zasad i procedur efektywnego pozyskiwania środków z Unii Europejskiej na przedsięwzięcia związane z branżą. Zebrani goście uzyskali również wiedzę na temat struktury pozyskanych środków oraz możliwości wsparcia inwestycji przez sektor bankowy.

Dzięki przeprowadzonemu szkoleniu uczestnicy zostali wzbogaceni o dodatkową wiedzę na temat: zastosowania odpowiednich instrumentów i dokumentów w realizacji poszczególnych programów, osi i działań.

RELACJA 2014

W dniach 1 – 4 lipca br. odbyło się szkolenie podczas rejsu promem do stolicy Danii Kopenhagi i z powrotem. Tematem spotkania, zorganizowanego przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, było przedstawienie racjonalnego i efektywnego wykorzystania środków unijnych w projektach transportowych do 2022 r. Prelekcję wygłosił Przemysław Wróbel, Doradca Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Podczas szkolenia uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Kopenhagę docierając między innymi pod pomnik Syrenki Kopenhaskiej, fontannę bogini Gefion, Pałac Królewski Amalienborg, port Nyhavn czy Plac Ratuszowy.

Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele firm zrzeszonych w Izbie oraz reprezentanci firm niezrzeszonych zainteresowanych szkoleniem. W sumie w szkoleniu wzięło udział ok. 50 uczestników.

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Koleiul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
    telefon: +48 52 324 93 80
    faks: +48 52 331 25 30

Regon 092 454 672