powrót do mtmAdmin
MenuMenu
pl | en
  Stoisko Izby na Międzynarodowych Targach Technologii Transportu InnoTrans 20222022-09-20 - 2022-09-23
  Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei organizuje narodowe stoisko podczas targów  INNOTRANS 2022.
   
  XIII edycja targów odbędzie się w dniach 20-23 września 2022 roku w Berlinie na terenach wystawowych Messe Berlin. Proponujemy Państwu współudział w charakterze wystawcy w hali 11.2 oferując minimalny moduł - 10m² lub jego wielokrotność.

  Szczegóły w karcie – zgłoszenie.

   

  Zapraszamy na stronę targów

   

  KONTAKT

  Zbigniew Wiśniewski

  Zbigniew Wiśniewski
  Manager
  tel.: 508 500 995
  z.wisniewski@izbakolei.pl

   

   

   

  InnoTrans 2016. Święto kolejnictwa


  Targi InnoTrans są jednym z najważniejszych wydarzeń międzynarodowego rynku kolejowego. To właśnie na nich spotykają się oficjele z całego świata, specjaliści, konstruktorzy, projektanci oraz przedstawiciele firm związanych z transportem szynowym. Podczas tegorocznej edycji targów, odbywającej się w Berlinie w dniach 20-23 września, największy nacisk położono na cyfryzację, modernizację, rozwój ekologicznych środków transportu oraz łączenie usług biletowych – wszystkie te działania mają prowadzić do zwiększenia mobilności oraz swobody przepływu ludzi i towarów na wspólnym europejskim rynku.

  Znaczenie mobilności dla rynku kolejowego podkreślił Minister Federalny Alexander Dobrindt, który na uroczystości inaugurującej targi powiedział: „Znajdujemy się na progu historycznej innowacji – wieku cyfryzacji, danych i sieci. Na targach InnoTrans branża pokazuje, że może sprostać temu wyzwaniu. Warunki są tak dobre, jak nigdy dotąd, a zwrotnice polityczne przestawione: inwestujemy, modernizujemy, poddajemy cyfryzacji. W ten sposób tworzymy warunki, dzięki którym środki transportu szynowego utrzymują wiodącą rolę w zakresie innowacji i mogą dokonać przeskoku do Mobilności 4.0, do szyny cyfrowej”.

  W berlińskich targach zaprezentowało się blisko trzy tysiące wystawców z sześćdziesięciu krajów, w tym osiemdziesięciu z Polski. Wśród nich nie mogło zabraknąć Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Współwystawcami na stoisku Izby (hala 11.2, stoisko 201) było piętnaście firm członkowskich: WOLTAN Sp. z o.o., PROTEKTEL Sp.J., KUNIA OSTRÓW WLKP Sp. zo.o., ASTAT Sp. z o.o., ROGUM KABLE Sp. z o.o., SSK Rail Sp. z o.o., KUCA Sp. z o.o., MODUS SA, H.CEGIELSKI FPS, FAMOR SA, COVER Radosław Grunwald, VECOM Polska Sp. z o.o., Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o., GRUPA ELEKTROWNIA CHORZÓW, Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.

  Z prawdziwą dumą reprezentowaliśmy polskie firmy na międzynarodowym rynku kolejowym. Na naszym stanowisku mieliśmy przyjemność gościć Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Witolda Słowika, Prezesa Zarządu PKP SA Mirosława Pawłowskiego, Prezesa Zarządu PKP PLK SA Andrzeja Pawłowskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Stoisko Izby zostało również wyznaczone na miejsce podpisania memorandum dotyczącego współpracy pomiędzy PKP PLK SA a litewskim zarządcą infrastruktury kolejowej AB LG.

  Targi odwiedziło prawie sto pięćdziesiąt tysięcy zwiedzających ze wszystkich kontynentów. Szczególnie cieszy olbrzymia frekwencja na stanowisku Izby oraz zainteresowanie okazywane polskim wystawcom – to niezaprzeczalny dowód na to, jak prężnie rozwija się nasz przemysł kolejowy i jak wiele jeszcze możemy osiągnąć.

  Do zobaczenia za dwa lata na kolejnej edycji targów InnoTrans!

  InnoTrans po raz dziesiąty


  26 września dobiegła końca kolejna edycja berlińskich targów InnoTrans. Rekordowa tak pod względem wystawców jak i zwiedzających- 140 premier światowych, 145 pojazdów, 2758 wystawców z 55 krajów oraz blisko 139 tysięcy zwiedzających ze 100 państw świata.
  Kolejny raz InnoTrans mógł zbudować swoją niekwestionowaną pozycję jako lider platformy innowacji oraz największy na świecie rynek techniki kolejowej.
  Słowa wypowiedziane przez dr Christian Göke, CEO Messe Berlin, doskonale podsumowują zakończone targi. Na blisko dziesięcioprocentowy wzrost liczby wystawców i liczby gości składa się także wzrost jaki na stoisku zanotowała Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Wespół z Izbą podczas imprezy w stolicy Niemiec wystawiło się 11 wystawców co stanowi wzrost o blisko 100% w porównaniu do z 6 w roku 2012.
  Nowości na rynku taboru…
  Podczas tegorocznej imprezy zwiedzający mogli obejrzeć 145 pojazdów. Część z nich była już znana jednak wiele firm pokazało w Berlinie swoje najnowsze produkty. Francuzi z Alstom pokazali nową wersję CITADISA. Natomiast Siemens zaprojektowane dla Londynu Desiro City. Największą jednak atrakcję stanowił ETR1000 zaprezentowany przez Ansaldobreda. ETR 1000 to nowy włoski luksusowy pociąg Frecciarossa 1000 zwany także „Czerwoną Strzałą”. Został on zaprojektowany i stworzony w kooperacji z Bombardierem na bazie V300 Zefiro. Skład ten stworzony do maksymalnej prędkości 250 mil/godzinę posiada 469 miejsc w czterech klasach i pokonuje liczący blisko 600 km dystans między Rzymem i Mediolanem w 55 minut.
  Furorę w Berlinie zrobił także dwuwagonowy pociąg Monorail stworzony przez Bombardiera dla nowej Dzielnicy Finansowej im. Króla Abdullaha w Rijadzie (Arabia Saudyjska), czyli dla jednego z centrów miejskich na świecie. Ze względu na lekkość i aerodynamikę INNOVIA Monorail 300 jest idealnym rozwiązaniem dla miast a wagony, wyposażone są w sprawdzoną technologie automatycznego sterowania pociągiem BOMBARDIER CITYFLO 650, umożliwiającą bezobsługową eksploatację. Długość każdego pociągu to 26 784 mm. Wszystko zostanie w pełni zautomatyzowane a system Bombardier współtworzy z saudyjskim Saudi Oger.
  W Berlinie nie mogło zabraknąć także pojazdów wyprodukowanych w Polsce. Szczególnie okazale prezentowały się wyroby PESA i Newagu. Ten pierwszy pokazał zatem tramwaj Fokstrot dla Moskwy, który obsługuje linię nr 6 „Bratcewo – Metro Sokoł”, tramwaj dla Warszawy oraz lokomotywę spalinową Gama. Najważniejszym jednak wydarzeniem dla bydgoskiej firmy był debiut LINKA po raz pierwszy pokazanego w barwach Deutsche Bahn. Co ważne Link to najnowocześniejszy na rynku światowym pojazd w swojej klasie. Jest jednoprzestrzennym, klimatyzowanym spalinowym zespołem trakcyjnym zupełnie nowej generacji. W prezentacji stoiska PESA wziął udział prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, który stwierdził, że Pesa Bydgoszcz jest wizytówką swojego miasta a zaprezentowane w tym miejscu nowoczesne produkty są odzwierciedleniem nowoczesności Polski.
  Pesa Bydgoszcz jest perłą bydgoskiej gospodarki, która cały czas nabiera rozpędu. Jest to firma, która ciągle doskonali się i szuka nowych rozwiązań- Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
  Podczas wspomnianej prezentacji lokomotywy spalinowej Prezes PESY zapowiedział prezentację lokomotywy wielosystemowej na kolejnych targach InnoTrans, które odbędą się za dwa lata. Dwa lata temu zaprezentowaliśmy elektrowóz, dziś pokazujemy lokomotywę spalinową –mówił Tomasz Zaboklicki. W prezentacji lokomotywy spalinowej wziął udział Prezes PKP Intercity, Marcin Celejewski albowiem to polski przewoźnik będzie pierwszym odbiorcą tych lokomotyw. Pesa dostarczy dziesięć spalinowozów dla przewoźnika, jednak egzemplarz zaprezentowany na targach to prototyp, który posłuży do przyspieszenia procesu uzyskania dopuszczenia do eksploatacji .
  Newag nie zaprezentował co prawda żadnych nowości w tym roku jednak pokazane trzy pojazdy zrobiły duże wrażenie na obserwatorach. Pokazano zatem w Berlinie 222M w barwach Kolei Mazowieckich, Dragon w malowaniu Lotos Kolej oraz Impuls Kolei Dolnośląskich.
  Ważnym wydarzeniem na wystawie taborowej było także świętowanie przez Stadlera sprzedaży tysięcznego Flirta. Wyprodukowany przez Grupę Stadler Rail będzie on obsługiwał trasy podmiejskie w Helsinkach. Fińska firma Junakalusto Oy, korzystając z drugiej opcji zawartej w kontrakcie z 2006 roku, złożyła zamówienie na następne 34 pojazdy. Pociągi dla Helsinek wyróżniają się dużą odpornością na trudne warunki pogodowe panujące zimą w Finlandii. Wartość kontraktu w drugiej opcji wynosi około 200 milionów euro.
  Umowy, kontrakty, współpraca, inwestycje…
  InnoTrans to wydarzenie podczas którego dochodzi do podpisania wielu umów handlowych. Z takowymi z Berlina wyjechało wiele firm w tym Newag i PESA. W pierwszym dniu targów (23 września) Newag podpisał z Bombardierem porozumienie o współpracy. Współpracy, o której w kuluarach mówiło się od jakiegoś czasu. Szczegóły nie zostały jednak ujawnione pomimo tego obie firmy liczą na trwały i długoletni jej charakter. Oznaczać to może sytuację w której nowosądecka firma w przetargach prezentuje pojazdy Kanadyjczyków. O doniosłości porozumienia świadczy fakt obecności wiceministra rozwoju i infrastruktury Zbigniewa Klepackiego podczas jego podpisania.
  Obie firmy chcą stworzyć nowe rozwiązania i nowe produkty. Może to podziałać tylko na korzyść nie tylko obu producentów, ale także polskiej gospodarki. – stwierdził Klepacki.
  W dniu następnym natomiast Pesa podpisała kolejną umowę na pociągi spalinowe Link dla Kolei Niemieckich. Prezes Tomasz Zaboklicki podkreślił szczególnie jakość wykonania składów dla DB. W sumie umowa została podpisana na 26 pojazdów na których Pesa zarobi blisko 100 mln euro.
  Podczas targów doszło również do podpisania umowy pomiędzy Alstom a Vossloh dotyczącej wyposażenia lokomotyw tej drugiej firmy w ETCS.
  Targi w Berlinie stanowią także okazję do zaprezentowania planów inwestycyjnych w poszczególnych krajach czy regionach. Na szczególną uwagę zasługują liczby pokazane przez Chiny gdzie obecnie w 19 największych miastach sieć torów liczby blisko 3 000 kilometrów z czego blisko 75% przypada na metro. W tym kraju planuje się jednak dalszą rozbudowę tak, aby w 2020 roku liczba ta dobiła do 6100 km a w 2030 do 14 000. Taka ekspansja wymaga naturalnie znacznych wydatków, które szacuje się na 866 miliardów euro. Skromniej zaprezentowali się Duńczycy, którzy planują wydać około 100 miliardów koron (ok. 14 miliardów euro) na nowe pociągi, infrastrukturę torową oraz wyposażenie sygnalizacyjne. Z koncernów najbardziej konkretne liczby podał natomiast Bombardier Transportation, który podwoił swoje inwestycje w nowe technologie i w chwili obecnej grupa ma zamówienia na kwotę 37,6 miliardów dolarów.
  Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei…
  Jedenaście firm, kilkuset gości, spotkania handlowe, delegacje z Chin, Litwy, Iranu czy Włoch a także zainteresowanie przedstawicieli polskiego rządu- tak w skrócie przedstawiało się stoisko Izby podczas berlińskich targów. Stylizowane na pociąg w narodowych barwach i z regionalnymi akcentami było miejscem zawierania umów oraz pozyskiwania nowych kontaktów handlowych. Dla każdej z firm targi stanowiły także okazję do pokazania swojego dorobku.
  Astat Sp. z o.o. przekonywał ewentualnych kontrahentów do dedykowanych dla kolei kabli, przewodów, przekaźników oraz systemów pomiarowych. Modus S. A. zaprezentował umundurowanie dla kolejarzy. Bydgoski Famor natomiast wystawił pulpit sterowniczy do elektrycznych zespołów trakcyjnych. PROTEKTEL – Zbigniew Achciński, Dariusz Stempiń, Jacek Turkowski Spółka Jawna uzasadniał konieczność zakupu od nich ograniczników przepięć SN i WN. Pixel Sp. z o. o. prezentował swój dorobek w zakresie nowoczesnych technologii w podróży (tablic informacyjnych czy paneli sterujących). Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. pokazała możliwości wykonania odkuwek matrycowych oraz odkuwek swobodnie kutych. Firma TRADE-PORT Sp. z o.o. zdobywała kontrahentów definiując swój system kompleksowych dostaw infrastruktury kolejowej i tramwajowej. Kolejowe fotele pasażerskie były natomiast atutem Growag Sp. z o. o. Natomiast Edbak przedstawił systemy mocowań ekranów plazmowych/LCD czy projektorów. Przekaźniki elektryczne, styczniki, energoelektroniczne układy rozruchu i hamowania czy ultraszybkie wyłączniki prądu stałego stanowiły zaś ofertę Woltan Sp. z o. o. Co się tyczy Masterform S. A. to pokazał światu efektowną ofertę pomp hydraulicznych i akcesoriów do nich oraz narzędzi hydraulicznych.
  Izba Kolei na Innotransie pełni rolę promotora dla polskiej kolei oraz lobbysty na rzecz firm działających w tym sektorze. Oferta i jakość usług na stoisku 609 w hali 23 spotkała się ze znacznym zainteresowaniem ze strony gości. Polska Izba pełniła na targach funkcję forpoczty dzięki której naszym rynkiem kolejowym oraz działalnością Izby zainteresowali się przedstawiciele kolei i firm między innymi z Chin, Włoch, Szwajcarii, Litwy, Holandii, Finlandii czy Rosji. O randze firm zrzeszonych w Izbie świadczy fakt licznych odwiedzin stoiska przez ważne osobistości świata kolei. Zawitali do nas zatem między innymi prezes Urzędu Transportu Kolejowego Krzysztof Dyl, dyrektor Biura Automatyki i Telekomunikacji w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Paweł Polak, Radca Ministra w Departamencie Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki Anna Buza, Naczelnik Wydziału Polityki Przemysłowej w Departamencie Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki Krzysztof Zaręba, członek zarządu Metro Warszawskie Sp. z o. o. Anna Zabłocka, Wiceminister Transportu i Komunikacji Republiki Litwy Saulius Girdauskas, dyrektor generalny Kolei Litewskich dr Stasys Dailydka, dyrektor departamentu chińskiego stowarzyszenia metra Li YuanSheng, dyrektor Etihad Rail DB Adnan Al. Hosani, honorowy prezes Feroviar Club Octavian Udriste oraz liczni przedstawiciel kolei regionalnych.

  Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei na InnoTrans 2014 w liczbach
  4 dni targowe
  11 wystawców
  Około 1000 gości
  Blisko 500 spotkań handlowych

  Podczas każdej imprezy targowej, szczególnie tak prestiżowej jak InnoTrans, firmy zrzeszone w Izbie pojawiają się na targach z własnymi stoiskami. W Berlinie z tej możliwości skorzystało kilka firm członkowskich:- Axtone Sp. z o.o., Koltech Sp. z o. o., Medcom Sp. z o. o., NOVAMEDIA Innovision Sp. z o. o., NEEL Sp. z o. o., Radioautomatyka Sp. z o. o., TransComfort Sp. z o. o. Zakład Elektroniki Przemysłowej ENIKA Sp. z o.o., ZNTK Oleśnica S. A.
  Rekordowy wzrost…
  Organizatorzy targów chwalą się blisko 10-procentowym wzrostem liczby wystawców względem poprzedniej edycji. Jest to nowy rekord. Rekord, który ma być potwierdzeniem, że branża kolejowa na świecie ma się dobrze wbrew nadal trwającemu kryzysowi gospodarczemu. Klarowna sytuacja na rynku powoduje też, że targi w Berlinie są miejscem spotkań największych firmy z branży oraz największej ilości światowych premier.
  InnoTrans to prawdziwy fenomen. Od pierwszej edycji targów w roku 1996 InnoTrans nie przestał się rozwijać i stał się w rekordowym czasie najważniejszym wydarzeniem branżowym. – mówił dr Christian Goeke, dyrektor generalny Messe Berlin GmbH.

  InnoTrans 2014 w liczbach
  4 dni targowe
  2 758 wystawców z 55 krajów
  61% wystawców spoza Niemiec
  138 872 zwiedzających z 100 krajów
  102 843 m2 terenów wystawowych
  145 pojazdów

  Do zobaczenia za dwa lata…

  FOTORELACJA 2016

  FOTORELACJA 2014

  DSC00628 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00651 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00492 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00496 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00500 e1412164039470 200x300 INNOTRANS 2014 DSC00501 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00511 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00513 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00520 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00522 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00537 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00544 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00550 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00552 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00553 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00554 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00581 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00584 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00589 e1412164180989 200x300 INNOTRANS 2014 DSC00635 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00638 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00641 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00645 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00658 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00673 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00703 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00727 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00753 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00774 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00809 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00810 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00813 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00832 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00835 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00838 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00839 e1412164578263 200x300 INNOTRANS 2014 DSC00843 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00851 e1412165035253 200x300 INNOTRANS 2014 DSC00874 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00889 e1412165022116 200x300 INNOTRANS 2014 DSC00900 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00964 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00975 300x200 INNOTRANS 2014 DSC00982 e1412164649302 200x300 INNOTRANS 2014 DSC00985 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01003 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01020 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01045 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01244 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01247 e1412164720338 200x300 INNOTRANS 2014 DSC01252 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01257 e1412164753864 200x300 INNOTRANS 2014 DSC01259 e1412164774899 200x300 INNOTRANS 2014 DSC01264 e1412164800387 200x300 INNOTRANS 2014 DSC01272 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01275 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01280 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01283 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01284 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01291 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01300 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01303 e1412164884945 200x300 INNOTRANS 2014 DSC01305 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01311 300x200 INNOTRANS 2014 DSC01315 300x200 INNOTRANS 2014

  Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Koleiul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
  telefon: +48 52 324 93 80
  faks: +48 52 331 25 30

  NIP 967 10 47 950
  Regon 092 454 672
  KRS 00000 25768 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejstru Sądowego
  Konto ING Bank Śląski Oddział Bydgoszcz 41 1050 1139 1000 0022 9700 3499

  Nasz zespół
  Bernd Haag - NiemcyKorespondent
  Adam MusiałDyrektor Generalnytel.: 52 324 93 80a.musial@izbakolei.pl
  Dorota MarkiewiczDyrektortel.: 52 324 93 80d.markiewicz@izbakolei.pl
  Agnieszka JedwabińskaAsystentka Dyrektoratel.: 515 454 183sekretariat@izbakolei.pl
  Aleksandra JasińskaManagertel.: 508 501 037a.jasinska@izbakolei.pl
  Zbigniew WiśniewskiManagertel.: 508 500 995z.wisniewski@izbakolei.pl
  Radosław KarwickiZ-ca Redaktora Naczelnego, Pełnomocnik ds. RODOtel.: 508 501 069r.karwicki@izbakolei.pl
  Edyta StudzińskaSpecjalista ds. Marketingutel.: 500 474 832e.studzinska@izbakolei.pl
  Lidia WysockaSpecjalista ds. Promocjitel.: +48 570 406 410l.wysocka@izbakolei.pl
  Anna ModrzejewskaSpecjalista ds. projektutel.: 501 797 551a.modrzejewska@izbakolei.pl
  Justyna BartczakDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 795 022 754j.bartczak@izbakolei.pl
  Karolina Karólczak-MorawskaDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 508 501 012k.karolczak@izbakolei.pl
  Monika WiączkowskaDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 535 199 079m.wiaczkowska@izbakolei.pl
  Piotr MałachowskiDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 534 577 822p.malachowski@izbakolei.pl
  Bartłomiej BuczekEkspert Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
  Walenty Dola - Ukraina, RosjaKorespondent
  Dominik GrędaDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 531 892 364d.greda@izbakolei.pl
  Tomasz MokosDziennikarztel.: 577 337 624t.mokos@izbakolei.pl
  Paweł Twardowski Doradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 531 933 058p.twardowski@izbakolei.pl
  Michał CiechowskiDziennikarztel.: 795 022 754m.ciechowski@izbakolei.pl
  Anna TomaszewskaKsięgowośćtel.: 508 501 092ksiegowosc@izbakolei.pl
  Violetta ZiembaGrafik komputerowytel.: 577 317 911v.ziemba@izbakolei.pl
  Jak do nas dojechać