Firma DARPOL laureatem konkursu

Firma DARPOL laureatem konkursu "Najlepszy Innowator"

Firma Darpol znalazła się wśród laureatów konkursu „Najlepszy Innowator”, organizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w ramach programu “Dobra Firma”. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży finansowej, produkcji rolnej, przetwórstwa metalowego, spożywczej, metalowej, budowlanej, deweloperskiej oraz produkcji rolet.

Eksperci ZPiP przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, profil działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Ich ocena zdecydowała o wybraniu 62 laureatów – najprężniej działających przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim. Z tej grupy wyselekcjonowano finałową 9.

- Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie – podkreśla Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPiP. - Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka dobrze radzi sobie w obecnej sytuacji gospodarczej. Jako ZPP od 11 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami

Wśród wyróżnionych znalazła się bydgoska firma Darpol, doceniona w konkursie „Najlepszy Innowator”.

- Dziękujemy za wyróżnienie dla naszej firmy – mówi Dariusz Jasiński, Prezes Zarządu spółki. – Jest to dla nas ogromna motywacja do dalszej pracy.

DARPOL Sp. z o.o. Sp.k. produkuje nowoczesne elementy wyposażenia do wagonów osobowych, lokomotyw oraz tramwajów. Dzięki stosowanym rozwiązaniom DARPOL jest ważną jednostką dla producentów nowoczesnego, innowacyjnego taboru kolejowego oraz ich użytkowników i operatorów.

Partnerami Instytucjonalnymi Programu Dobra Firma są: Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Patronaty nad wydarzeniem objęli Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego i Prezydent Torunia.