MenuMenu
pl | en
  Patronat Raportu Kolejowego: Dworce Świata

  Patronat Raportu Kolejowego: Dworce Świata

  Patronat Raportu Kolejowego: Dworce Świata

  Z przyjemnością informujemy, że Raport Kolejowy objął patronatem medialnym wystawę „Dworce świata”, przygotowywaną przez Stację Muzeum. Wystawę od 13 lutego do czerwca 2018 r.

  Wystawa „Dworce świata” opiera się na pocztówkach ze zbiorów Stacji Muzeum. Pocztówki w większości pochodzą z okresu międzywojennego i ukazują dworce w Polsce i za granicą. Starsze, sprzed 1914 roku, są tym cenniejsze, że przedstawiają budynki dworcowe od dawna nieistniejące. Ich znakiem rozpoznawczym jest intensywne podkolorowanie farbami w celu nadania bardziej wyrazistego i atrakcyjnego efektu wizualnego. Ich przeznaczeniem było przetrwać jak najdłużej w archiwach rodzinnych – jako pamiątka podróży, wakacji, emigracji czy przypadkowych miejsc, w które trafiali ludzie podczas zawieruchy wojennej.

  Zapis historii tych ważnych gmachów publicznych, które powstawały wraz z rozwojem kolei w XIX wieku we wszystkich zakątkach świata – Anglii, kolebce kolejnictwa, Ameryce, Rosji, Austrii, Niemczech czy Francji – jest odzwierciedleniem prądów i przemian kulturowych, gospodarczych oraz politycznych. Od kiedy miasta przestały być opasywane grubymi murami, a rogatki miejskie nie pełniły już swojej podstawowej roli, to dworce kolejowe przejęły funkcję bram miejskich. Bram, które prowadziły podróżnych do centrów aglomeracji, dynamicznie rozwijającej się wokół nowej infrastruktury kolejowej.

  Strona organizatora wystawy: stacjamuzeum.pl

   

  Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
  2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
  3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
  4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
   a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
   b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
  5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
  8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
  9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

  AKCEPTUJĘ