MenuMenu
pl | en
  Pojazdy Szynowe - drugi dzień konferencji

  Pojazdy Szynowe - drugi dzień konferencji

  Pojazdy Szynowe – drugi dzień konferencji

  W Szczyrku trwa konferencja Pojazdy Szynowe 2018, organizowana przez Wydział Transportu Politechniki Śląskiej oraz ALSTOM KONSTAL Chorzów Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym Raportu Kolejowego.

  O pierwszym dniu konferencji przeczytacie tutaj.

  Dzisiaj organizatorzy zaplanowali trzy sesje plenarne – dwie z nich poświęcono zagadnieniom technicznym i prawnym. Rozmawiano m.in. o wpływie powłoki samosmarowalnej kół na dynamikę pojazdu szynowego, optymalizacji konstrukcji belek motorowych, zastosowaniu napędów hybrydowych w lokomotywach spalinowych, omówiono także innowacyjne rozwiązania w zakresie taboru szynowego w projektach badawczych.

  Podczas trzeciej sesji, która rozpocznie się o godzinie szesnastej, prelegenci skupią się na rozwiązaniach metra dla metropolii – np. na przebiegu procesu homologacji tramwajów w Polsce, oddziaływaniach wibroakustycznych oraz rozwiązaniach prawnych dla modernizowanych pojazdów szynowych. Uczestnicy wysłuchają także wystąpienia, które przybliży im historię rozwoju metra w Chinach.

  Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz informacji dotyczących badań naukowych w dziedzinie projektowania i wytwarzania pojazdów szynowych, wykorzystywanych technologii i materiałów, eksploatacji, utrzymania, jak również badań pojazdów szynowych z zastosowaniem symulacji i metod doświadczalnych.

   

  Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
  2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
  3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
  4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
   a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
   b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
  5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
  8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
  9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

  AKCEPTUJĘ