MenuMenu
pl | en

  FIBRAIN Sp. z o.o.

  Wspólna 4 a
  35-205 Rzeszów

  17 86 60 800
  17 86 60 810

  www.fibrain.pl
  m.machnacki@fibrain.pl
  Fibrain Sp. z o. o. jest nowoczesnym Polskim producentem i światowym dostawcą w branży systemów teleinformatycznych i telekomunikacji światłowodowej. Ponad dwudziestoletnia systematycznie realizowana strategia rozwoju, ukierunkowana na projektowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań, jak również ulepszanie oraz rozbudowa własnych produktów, przyniosła firmie Fibrain pozycję lidera na rynku telekomunikacji światłowodowej w Polsce.
  Badania i rozwój (R&D) to jedna z nadrzędnych dziedzin firmy, stanowiąca podstawę jej funkcjonowania. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, że nie wystarczy być- należy daleko patrzeć i wysoko mierzyć. W 2013 roku Fibrain otworzył nowoczesny kompleks budynków Produkcyjno-Laboratoryjnych w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS SSE S-1, S-2 i uruchomił jedną z najnowocześniejszych w Europie produkcji kabli światłowodowych. Następnym kamieniem milowym w rozwoju firmy to rok 2015, w którym nastąpiło otwarcie kolejnego nowoczesnego Zakładu Produkcyjno-Laboratoryjnego Technologii Światłowodowych i Fotonicznych na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W jego skład wchodzi Laboratorium, Produkcja Connectivity i Montaż oraz Produkcja elementów plastikowych. Dzięki nowej inwestycji Fibrain uzyskał komercyjne możliwości produkcyjne włókna światłowodowego. Jest to jedyna tego typu produkcja w Polsce i jedna z kilku w Europie. Proces produkcyjny włókna obejmuje zarówno wytwarzanie preform (w technologii FCVD i mikrostrukturalnej), jak wyciąganie włókna ze szklanej preformy. Dzięki tej inwestycji firma rozpocznie produkcję włókien specjalnych do zastosowań telekomunikacyjnych, czujnikowych i przemysłowych.
  Konstruktorzy i inżynierowie w wyspecjalizowanych i świetnie wyposażonych laboratoriach na szeroką skalę współpracują z czołowymi uczelniami w Polsce (m.in. Politechnika Wrocławska,  Politechnika Warszawska,  WAT i UMCS) oraz zagranicznymi przy opracowywaniu nowych produktów i technologii, z naciskiem na technologie nanostrukturalne i organiczne. Dzięki unikalnym na skalę europejską kompetencjom obejmującym niszowe obszary projektowania kabli światłowodowych i zaawansowane narzędzia technologiczne, nasi eksperci są w stanie podjąć się realizacji nawet najbardziej wymagających projektów.
  Obecnie, Fibrain posiada cztery ośrodki produkcyjne zlokalizowane w Polsce, których powierzchnia obejmuje ponad 19,000 m2. Dwa z nich zajmują się produkcją komponentów światłowodowych  odbywającą się w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Firma produkuje również  systemy światłowodowe wchodzące w skład technologii FTTH, mikrokanalizacji i sieci napowietrznych. Produkcja patchcordów miedzianych została oparta na wtykach RJ45, stworzonych przez nasz dział R&D, zgodnie z najnowszymi standardami oraz normami okablowania strukturalnego wyprzedzając ich wymagania. Całość produkcji jest weryfikowana z wykorzystaniem dedykowanych jednostek pomiarowych.  Dodatkowo, szeroki zasięg działalności firmy potwierdzają prężnie funkcjonujące oddziały w całym kraju, łącznie w 7 miastach, w tym Rogoźnicy, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Sopocie i Wrocławiu.  
   

  Fibrain International - dział firmy, zajmujący się sprzedażą swoich produktów na rynkach eksportowych. Najwyższa jakość i innowacyjność produktów oraz komponentów FIBRAIN, została szybko doceniona przez naszych klientów, czego dowodem jest stale rosnąca współpraca z wieloma krajami, na kilku kontynentach, a dokładniej w Europie, Ameryce Południowej i Północnej, Afryce i Azji. FIBRAIN zrealizował i dostarczył swoje produkty już do ponad 30 krajów m.in. Francji, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Meksyku, Urugwaju, Brazylii, Algierii, Arabii Saudyjskiej, czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponadto, aby rozszerzać swoją światową aktywność, w 2012 roku FIBRAIN otworzył spółkę zależną w Meksyku.  

  Odbiciem rozwoju i polityki jakości FIBRAIN jest stale rosnąca wartość eksportu i współpraca z największymi światowymi koncernami. 
  FIBRAIN dąży do tego by wiedzą, doświadczeniem, jakością, innowacyjnością i rzetelną pracą sukcesywnie rozwijać i doskonalić produkcję kabli oraz niezbędnego osprzętu światłowodowego. A wszystko, po to by sprostać rosnącym potrzebom rynku i coraz większym oczekiwaniom klienta. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego poziomu zadowolenia oraz bezpieczeństwa użytkowania naszych produktów.  
   

  ZEMEW Sp. z o.o. - Działa w obszarze energii odnawialnej . Pierwsze inwestycje Firmy przypadają na lata 1995 -2011 związane były z małymi elektrowniami wodnymi. Obecnie Firma uzupełniła swoją działalność o realizację farm wiatrowych. W roku 2014 planuje uruchomienie pierwszej inwestycji o mocy 2MW. Firma w swoich zasobach posiada tereny inwestycyjne o łącznej mocy 40MW. Do głównych działań firmy należy pozyskiwanie terenów inwestycyjnych oraz budowa zakładów produkujących energię pod własne potrzeby. Od 2012 roku zajmuje się także prowadzeniem szkoleń specjalistycznych. 

  Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
  2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
  3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
  4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
   a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
   b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
  5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
  8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
  9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

  AKCEPTUJĘ
  grupa MTM | najlepsze strony www