MenuMenu
pl | en

  ZNTK - Radom Sp. z o.o.

  ul. Mazowieckiego 2
  26-604 Radom

  +48 693 638 690
  +48 48 365 14 92

  zntkradom.pl/

  Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Radomiu powstały w 1887 roku na bazie warsztatów mechanicznych zwanych później warsztatami kolejowymi zbudowanymi przy Drodze Żelaznej Dęblińsko – Dąbrowskiej przez Jana Blocha. Warsztaty kolejowe szybko wrosły z pejzaż miasta Radomia. Były jednym z większych zakładów pracy, aż do 1919 r. mimo bankructwa innych radomskich zakładów. Po I wojnie światowej robotnicy mimo zniszczeń i rabunku postanowili kontynuować naprawy wagonów. Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego wytwarzały części zamienne do wszelkich typów pociągów. Równocześnie z działalnością produkcyjną prowadzona była szeroka akcja socjalno-bytowa, mieszkaniowa i kulturalno – oświatowa. Od 1991 r. zakłady przeszły na własny rozrachunek i tak do momenty prywatyzacji tj. do 31.08.2000 r.

  Od 08.10.2001 roku Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego – Radom Sp. z o. o. są wiodącym producentem kompleksowej gamy elementów armatury hamulcowej dla rynku kolejowego oraz renomowanym OEM-owskim dostawcą usług kooperacyjnych w zakresie obróbki metalu. Doświadczenie i sukces firmy oparte są na ponad 133 letniej tradycji. ZNTK - Radom od samego początku swojego istnienia, czyli od 1887 roku wspiera polski rynek kolejowy, stając się jego niekwestionowanym liderem w zakresie elementów mechanicznych do taboru kolejowego. Ciągłe inwestycje w stale unowocześniany park maszynowy pozwalają na produkcję skomplikowanych i precyzyjnych elementów przy pomocy obróbki skrawaniem głównie w technologii CNC.

  Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
  2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
  3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
  4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
   a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
   b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
  5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
  8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
  9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

  AKCEPTUJĘ