Spotkanie networkingowe "Kolej na współpracę. Biznes - Nauka - Edukacja"2022-06-21 - 2022-06-21

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei zaprasza do udziału w

Spotkaniu Networkingowym "Kolej na współpracę. Biznes - Nauka - Edukacja"

Miejsce: Politechnika Bydgoska, Bydgoszcz

Termin 21 czerwca 2022 r.

Celem spotkania jest integracja przedsiębiorców zrzeszonych w Polskiej Izbie Kolei, Klastrze oraz środowiska naukowego Politechniki Bydgoskiej. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zapoznać się z zakresem działań laboratoriów i katedr Wydziału Inżynierii Mechanicznej takich jak, odwiedzić je i oraz porozmawiać nt współpracy.

• Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Biomedycznej

Katedra specjalizuje się w budowaniu spersonalizowanych maszyn i urządzeń, obliczeniach wytrzymałościowych. Doboru materiałów do różnego rodzaju konstrukcji, optymalizacji koncepcji oraz konstrukcji.

• Laboratorium Badań Materiałów i Konstrukcji

Laboratorium pozwala na przeprowadzenie badań doświadczalnych eksperymentalnie materiałów, laboratorium jest akredytowanym laboratorium PCA. Badania prowadzone mogą być na minipróbkach lub dużych realnych obiektach np. wózkach kolejowych, czy konstrukcjach ramy wagonu.

• Katedra Mechaniki i Metod Komputerowych

Pracownicy Katedry mają bardzo duże doświadczenie w modelowaniu i projektowaniu różnego rodzaju maszyn i urządzeń (3D). Wykorzystują do tego programy typu CAD oraz wykorzystują oprogramowanie do analizy MES - analizy konstrukcji zaprojektowanego modelu pod kątem trwałości i wytrzymałości, doboru przekrojów i materiałów.

Termin przesyłania kart zgłoszenia 14.06.2022r.

Kontakt ws. wydarzenia:

Aleksandra Jasińska
    a.jasinska@izbakolei.pl

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Koleiul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
    telefon: +48 52 324 93 80
    faks: +48 52 331 25 30

Regon 092 454 672
    KRS 00000 25768 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejstru Sądowego
    Konto ING Bank Śląski Oddział Bydgoszcz 41 1050 1139 1000 0022 9700 3499

Nasz zespół
    Adam MusiałDyrektor Generalnytel.: 52 324 93 80a.musial@izbakolei.pl
    Dorota MarkiewiczDyrektortel.: 52 324 93 80d.markiewicz@izbakolei.pl