I Konferencja "BEZPIECZEŃSTWO NA KOLEI"2018-12-10 - 2018-12-11

Uprzejmie informujemy oraz zapraszamy do udziału w
       I konferencji  „BEZPIECZEŃSTWO NA KOLEI”
             która odbędzie się w dniach 10 – 11 grudnia   2018 r. w Warszawie, w OSK „BOSS”

Celem konferencji jest omówienie zagadnień i wypracowanie wniosków dotyczących procedur bezpieczeństwa na kolei we wszystkich aspektach działalności przedsiębiorstwa kolejowego oraz  zapoznanie uczestników  z funkcjonującymi na rynku systemami, rozwiązaniami i technologiami gwarantującymi  bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz zarządzaniem ryzykiem, ochroną danych i obroną przed cyberatakami.

Konferencja ma charakter ogólnopolski i zawiera następujący zakres tematyczny:

• Prawo – procedury, przepisy, instrukcje, certyfikacja i akredytacja
    • Zarządzanie bezpieczeństwem – SMS, oraz ryzykiem
    • Bezpieczeństwo ruchu pociągów (przejazdy, urządzenia srk, automatyka, systemy wspomagające, łączność)
    • Mobilny i stacjonarny monitoring wizyjny, drony, urządzenia dostępowe
    • Systemy i metody szkoleń maszynistów oraz dyżurnych ruchu i nastawniczych
    • Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych
    • Pojazdy szynowe – monitorowanie poziomów utrzymania, systemy bezpieczeństwa i komfort pasażera
    • Infrastruktura dworcowa i przestrzeń publiczna – bezpieczny pasażer i pierwsza pomoc
    • Kultura bezpieczeństwa na kolei (programy, akcje)
    • Współpraca służb (SOK, POLICJA, STRAŻ POŻARNA, Służby Ratownicze, Kolejowe Ratownictwo Techniczne)
    • Aglomeracyjni i samorządowi przewoźnicy kolejowi
    • Straż Ochrony Kolei
    • Komenda Główna Policji
    • Państwowa Straż Pożarna
    • Służby ratownicze
    • NASK
    • PKP CARGO S.A. – Wydział Bezpieczeństwa RuchuKolejowego
    • PKP Intercity S.A.
      • Biuro Taboru
      • Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi
    • PKP Informatyka sp. z o.o. – Security Operations Center

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy:

• Ministerstwo Infrastruktury
    • Urząd Transportu Kolejowego
    • Instytut Kolejnictwa
    • Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych
    • Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
    • Polskie Koleje Państwowe S.A. (budynki dworcowe)
      • Biuro Inwestycji
      • Biuro Teleinformatyki
    • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (infrastruktura liniowa)
      • Biuro Bezpieczeństwa
      • Biuro Automatyki i Telekomunikacji
      • Biuro Informatyki
      • Biuro Eksploatacji i Obsługi Pasażerskiej
      • Kolejowe Ratownictwo Techniczne

Zachęcamy do uczestnictwa w konferencji w formie słuchacza, prezentacji multimedialnej oraz prezentacji produktów i rozwiązań na stoiskach wystawienniczych.

Zbigniew Wiśniewski

e-mail: z.wisniewski@izbakolei.pl

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Koleiul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
    telefon: +48 52 324 93 80