II Konferencja "BEZPIECZEŃSTWO NA KOLEI"2019-12-00 - 2019-12-00

Uprzejmie informujemy oraz zapraszamy do udziału w
       II konferencji  „BEZPIECZEŃSTWO NA KOLEI”
             która odbędzie się w grudniu  2019 r.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali :

Ministerstwo Infrastruktury  - Departament Kolejnictwa

Ministerstwo Cyfryzacji

Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych

Urząd Transportu Kolejowego – Departament Monitorowania Bezpieczeństwa

Instytut Kolejnictwa – Ośrodek Oceny Bezpieczeństwa

Polskie Koleje Państwowe S.A.  –  Biuro Inwestycji

Biuro Teleinformatyki

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. –  Biuro Bezpieczeństwa

Biuro Automatyki i Telekomunikacji

Biuro Informatyki – Wydział Bezpieczeństwa Teleinformatycznego

Biuro Eksploatacji i Obsługi Pasażerskiej

PKP Informatyka sp. z o.o. -  SECURITY OPERATIONS CENTER

PKP CARGO S.A. – Biuro Kierowania Przewozami – Wydział Bezpieczeństwa Ruchu Kolejowego

PKP INTERCITY S.A.

Cel spotkania:

Celem konferencji jest prezentacja zagadnień obejmujących bezpieczeństwo pasażera w przestrzeni publicznej, taborze i infrastrukturze oraz jego komfort na każdym etapie podróży koleją oraz na wszystkich poziomach planowania i wykonania prac (projektowanie, budowa, wyposażenie, utrzymanie i funkcjonowanie).

W bieżącej perspektywie finansowej UE Spółki GRUPY PKP intensyfikują inwestycje w przyszłe narzędzia gwarantujące bezpieczeństwo i komfort na wszystkich odcinkach ich działalności publicznej.

Zakres tematyczny:

•             PRAWO – procedury, przepisy, instrukcje, certyfikacja i akredytacja

•             Zarządzanie bezpieczeństwem – SMS, oraz ryzykiem

•             Bezpieczeństwo ruchu pociągów (przejazdy, urządzenia srk, automatyka, systemy wspomagające, łączność, sygnalizacja)

•             Monitoring wizyjny, drony

•             Systemy i metody szkoleń pracowniczych

•             CYBERBEZPIECZEŃSTWO i OCHRONA DANYCH

•             POJAZDY SZYNOWE – poziomy utrzymania i zakres prac, systemy bezpieczeństwa i komfort pasażera

•             BUDYNKI DWORCOWE  i przestrzeń publiczna

• INFRASTRUKTURA KOLEJOWA – systemy gwarantujące bezpieczeństwo
    • INFRASTRUKTURA ENERGETYCZNA I ZASILANIE

•             BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY