XIX konferencja "TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI"2022-03-16 - 2022-03-18

W imieniu naszego samorządu mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w

XIX konferencji
    „TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI”

która odbędzie się w dniach 16-18 marca 2022 r.  w CRYSTAL MOUNTAIN *****  w Wiśle.

Telematyka na kolei to nowoczesne, techniczne środowisko nieodzowne dla sprawnego funkcjonowania systemów kolejowych. Innowacyjna i bezpieczna kolej to implementowanie do jej systemów najnowszych rozwiązań i technologii z zakresu telekomunikacji i informatyki.
    Konferencja w Wiśle  to największe w Polsce, spotkanie dostawców i  wykonawców z branży IT i TELE.
    Co roku gromadzimy blisko 400 uczestników reprezentujących 150 firm oraz 30 wystawców związanych
    z kolejowym rynkiem. Przez trzy dni, w kilku blokach tematycznych i panelach dyskusyjnych omawiamy status obecnych rozwiązań i systemów oraz prezentujemy nowe, rozwijające kolej, technologiczne możliwości.

Jednym z tematów konferencji będzie powołanie w ramach spółek GRUPY PKP i PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – KOLEJOWEGO KLASTRA INFRASTRUKTURY IT. Inicjatywa ta stanowi kluczowy czynnik dla wzmocnienia poziomu bezpieczeństwa sektora kolejowego a w konsekwencji, wzmocnienia bezpieczeństwa państwa. Projekt zakłada powstanie:

• WSPÓLNE CENTRUM PRZETWARZANIA DANYCH (WCPD) – budowa, rozwój i utrzymanie kolejowej chmury obliczeniowej
    • CENTRUM CYBERBEZPIECZEŃSTWA KOLEI (CCK) – utworzenie centrum kompetencyjnego
    • CENTRALNY SYSTEM MONITORINGU (CSM) – utworzenie centralnego systemu monitoringu wizyjnego

Bezpieczny KLASTER KOLEJOWY to inicjatywa zbudowana na trzech filarach. TECHNOLOGIE, PROCESY i SYSTEMY oraz LUDZIE. Filary stanowić będą o kształcie i oddziaływaniu sektora kolejowego na system zarządzania kryzysowego, system obrony cywilnej, system działania w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny, Narodowy program Ochrony Infrastruktury Krytycznej oraz Krajowy System Cyberbezpieczeństwa.

To wszystko sprawia, że polska kolej potrzebuje najnowszych technologii, systemów i urządzeń.

Swoją uwagę zwrócimy również na tematykę:

• Systemów biletowych i pokładowych oraz SDIP
    • Rozwiązań integrujących systemy informacyjne w różnych pojazdach
    • Łączności dyspozytorskiej, przewodowych i radiowych środków łączności, technologii GPS oraz GSM-R
    • Systemów ERTMS oraz ETCS na wszystkich poziomach technologicznych
    • Systemów informatycznych ułatwiających zarządzanie rozjazdami kolejowymi
    • Teledetekcji i śledzenia przesyłek
    • Usług dostępowych (WI-FI) i multimedialnych w taborze oraz w budynkach
    • IoT (internet przedmiotów) oraz Big Data (analiza danych w czasie rzeczywistym)
    • Budowa i modernizacja infrastruktury serwerowej i macierzowej

Zachęcamy do uczestnictwa w konferencji w roli PARTNERA, WYSTAWCY oraz słuchacza.

Kontakt:

Zbigniew Wiśniewski
    e-mail: z.wisniewski@izbakolei.pl

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Koleiul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
    telefon: +48 52 324 93 80
    faks: +48 52 331 25 30

Regon 092 454 672
    KRS 00000 25768 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejstru Sądowego
    Konto ING Bank Śląski Oddział Bydgoszcz 41 1050 1139 1000 0022 9700 3499

Nasz zespół
    Adam MusiałDyrektor Generalnytel.: 52 324 93 80a.musial@izbakolei.pl
    Dorota MarkiewiczDyrektortel.: 52 324 93 80d.markiewicz@izbakolei.pl