IV Konferencja „Kolej Wodorowa”

19 czerwca - 21 czerwca

Polska Izba Kolei zaprasza do udziału

W IV edycji konferencji „KOLEJ WODOROWA” HYDROGEN4RAIL – FUTURE OF TRANSPORT,

Termin: 19-21 czerwca 2024 r.

Miejsce: Politechnika Poznańska, Hotel Sheraton Poznań

Polska Izba Kolei organizuje wydarzenie, które jest odpowiedzią na założenia „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040r.”, Krajowego Planu Odbudowy oraz pryncypiów płynących z idei Europejskiego Zielonego Ładu. Zwiększenie udziału energii elektrycznej wytwarzanej ze źródeł zero i niskoemisyjnych w bilansie energetycznym jest wielkim wyzwaniem rozwojowym. Wodór uznawany jest za jeden z kluczowych elementów zielonej transformacji – może być wykorzystywany jako surowiec, paliwo lub nośnik i magazyn energii. Kluczowe obszary to: mobilność, rafineria i petrochemia, badania i rozwój oraz przemysł i energetyka.

Głównym celem spotkania jest wymiana doświadczeń administracji rządowej, środowiska naukowego, przemysłu, przewoźników kolejowych i producentów taboru oraz jednostek finansujących w zakresie opracowania i wdrożenia alternatywnych napędów w środkach transportu oraz promocji ekologicznych napędów w pojazdach szynowych. Podejmiemy również tematykę pozyskiwania paliwa z przemysłu ciężkiego oraz OZE.

Przygotowaliśmy panel dyskusyjny dotyczący nowoczesnej technologii i korelacji interesów zaangażowanych stron. Do udziały zaprosiliśmy podmioty kolejowe, zainteresowane zastosowaniem wodoru: PGE Energetyka Kolejowa S.A., PKP CARGO S.A., PKP Intercity S.A., PKP S.A. oraz przewoźników aglomeracyjnych i samorządowych. Dodatkowa grupa zaproszonych to producenci paliwa, infrastruktury do magazynowania, dystrybucji i tankowania wodoru oraz producenci taboru.

Uczestnictwo w konferencji jest okazją do podjęcia dyskusji, przeprowadzenia rozmów dotyczących nurtujących Państwa problemów oraz możliwością zaprezentowania szerokiemu gronu specjalistów profilu działalności oraz potencjału firmy poprzez uczestnictwo, stoisko i prezentację multimedialną.

ZAPROSZENIE   ||   KARTA ZGŁOSZENIA   ||   PROGRAM

PATRONAT