Webinarium "Ochrona przed przepięciami w obwodach przesyłu sygnałów w oparciu o instrukcję le-120" - Wymagania techniczne dla zapewnienia ochrony przed przepięciami i od wyładowań atmosferycznych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, łączności i dSAT.?, 2021-06-28 - 2021-06-28

Szanowni Państwo,

Polska Izba Producentów i Usług na Rzecz Kolei wraz z firmą DEHN POLSKA sp. z o.o. serdecznie zaprasza do udziału w webinarium pt:

„Ochrona przed przepięciami w obwodach przesyłu sygnałów w oparciu o instrukcję le-120 –

Wymagania techniczne dla zapewnienia ochrony przed przepięciami i od wyładowań atmosferycznych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, łączności i dSAT.”,

które odbędzie się 28 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 na platformie Clicmeeting.

Szkolenie przeprowadzi Krzysztof Wincencik, doświadczony inżynier elektryk, który przedstawi sposoby ochrony torów sygnałowych w infrastrukturze kolejowej.

Na zakończenie webinarium przewidziana jest sesja pytań, podczas której uczestnicy uzyskają odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości związane z tematyką szkolenia.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Tematyka szkolenia:

• Strefowa koncepcja ochrony jako podstawa skutecznej ochrony odgromoweji przepięciowej
    • Wymagania w zakresie parametrów SPD stosowanych do ochrony linii sygnałowych PKP
    • Koordynacja energetyczne – wielostopniowa ochrona przepięciowa
    • Nadzór nad pracą SPD –systemy sygnalizacji uszkodzenia ogranicznika

Współcześnie w branży kolejowej powszechnie stosowane są zaawansowane systemy elektroniczne, które służą do prowadzenia ruchu pociągów, sterowania sygnalizacją, rozjazdami czy szlabanami na przejazdach drogowych, a także do monitorowania stanu infrastruktury. Jednak budynki, systemy i związany z nimi sprzęt elektroniczny są podatne na uderzenie pioruna i inne elektromagnetyczne źródła zakłóceń. Konieczne jest więc zastosowanie sprawdzonych rozwiązań ochrony odgromowej i przepięciowej.

Zgłoszenia przyjmuje:

Anna Modrzejewska tel. 501 797 551 e-mail: a.modrzejewska@izbakolei.pl

Termin przyjmowania zgłoszeń: 18 czerwca 2021 r.

Kontakt:

Anna Modrzejewska

tel. 501 797 551
    e-mail: a.modrzejewska@izbakolei.pl

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Koleiul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
    telefon: +48 52 324 93 80
    faks: +48 52 331 25 30

Regon 092 454 672
    KRS 00000 25768 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejstru Sądowego
    Konto ING Bank Śląski Oddział Bydgoszcz 41 1050 1139 1000 0022 9700 3499

Nasz zespół
    Adam MusiałDyrektor Generalnytel.: 52 324 93 80a.musial@izbakolei.pl