MenuMenu
pl | en
  Stoisko Izby na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2021-09-21 - 2021-09-24

                       Stoisko Izby na Międzynarodowych Targach TRAKO                                      

  Termin:  21-24 września 2021 r.       

                                                                                     Miejsce: Gdańsk                                                                                                               

   

   

  Zapraszamy na stronę Izba na targach

   

   

  RELACJA TRAKO 2019


  13. Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako 2019- Gdańsk

  W Gdańsku odbyła się 13- ta edycja Targów Trako.

  W tym roku w Gdańsku swoją ofertę zaprezentowało ponad 700 wystawców z 30 krajów na całym świecie. Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei pokazała się na dwóch stoiskach w hali C (16 i 64) wraz z 10 wystawcami. Były to firmy:

  • PAG
  • RADIOAUTOMATYKA
  • SESTO
  • LANKWITZER
  • ELEKTRONIK
  • ACTE
  • FAMOR
  • KRAUSE
  • KOLTECH Bydgoszcz
  • WPRD Katowice

  Każdego dnia targowego oba stoiska odwiedziły setki gości, którzy byli zainteresowani ofertą ww. firm.

  Ponad setka gości odwiedziła także wspólną przestrzeń targową Izby Kolei podczas koktajlu, który samorząd zorganizował pierwszego dnia targów. Gościli między innymi przedstawiciele spółek kolejowych, firm zrzeszonych w Izbie oraz podmiotów współpracujących z samorządem.

  Przedstawiciele Izby Kolei wzięli ponadto udział w bankietach, debatach i szkoleniach zorganizowanych podczas targów.

  Redakcja Raportu Kolejowego objęła patronatem medialnym 9 wydarzeń targowych podczas których kolportowano najnowsze wydanie magazynu.

   

   

  RELACJA TRAKO 2015


  W dniach 21-25 września w Gdańsku, w Centrum Wystawienniczo Kongresowym AmberExpo, po raz 11 odbyły się największe i najbardziej prestiżowe w Polsce, a także drugie w Europie, Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2015, które patronatem honorowym objęła Maria Wasiak – Minister Infrastruktury i Rozwoju.

  Organizatorzy udostępnili dla wystawców 6 hal wystawienniczych o łącznej powierzchni 12 000 metrów kwadratowych, na których zaprezentowało się około 600 firm.

  Imprezie targowej towarzyszyły konferencje, seminaria, debaty oraz prezentacje firm. Dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców spotkały się debaty przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju i Grupę PKP a których celem było wskazanie obowiązujących kierunków i priorytetów w ramach otwarcia nowej perspektywy budżetowej w latach 2014-2020.

  Wśród wydarzeń mających miejsce na targach TRAKO nie zabrakło również charytatywnej, zainicjowanej przez Radę Programową targów. Inicjatywa o nazwie TRAKO DZIECIOM już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń targowych. Celem tej akcji jest wsparcie Fundacji Hospicyjnej im. Księdza Eugeniusza Dutkiewicza. Akcji tej towarzyszyła również ósma edycja konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zatytułowana „Mój dworzec Kolejowy”. Prace plastyczne zostały zlicytowane na wieczornej uroczystości spotkania wystawców. Fundusze z aukcji zostały przekazana na konto Hospicjum.

  Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei jest na targach od samego początku tego wydarzenia, także i w tym roku nie zabrakło w Gdańsku naszego stoiska, który mieściło się w hali C 08. Wraz z nami wystawiło się  12 firm członkowskich:

  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kolejnictwa KOLTECH Sp. z o.o., które zaprezentowało nową ofertę poszerzoną o miernik przesunięcia kąta fazowego BMKF, miernik przesunięcia fazy MPKF-360 czy stanowisko TSHP-2K do testowania i napraw generatorów SHP,
  • ATEM-POLSKA Sp. z o.o. Polska promująca możliwość projektowania i oferowania rozwiązań ICT oraz korzystania z wiedzy specjalistycznej Grupy VINCI.
  • Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o. prezentująca baterie NiCd oraz jedyną na całym świecie technologie FNC®,
  • Fabryka Elementów Złącznych FEZ S.A., która zaprezentowała między innymi elementy przytwierdzeń i złącz nawierzchni kolejowej w tym śruby stopowe typu HS, śruby łubkowe, śruby sprężające
  • Aksel Sp. z o.o. oferujący urządzenia do wyposażania nowych oraz modernizowanych pojazdów szynowych, System Wspomagania Maszynisty i Służb Eksploatacyjnych Przewoźnika - InterLoco™ oraz  System Aksel ARJ - Elektroniczny Rozkład Jazdy z funkcjonalnością współpracy z Systemem Informacji Pasażerskiej i Systemem Liczenia Pasażerów zainstalowanymi na pojeździe.
  • TRADE-PORT Sp. z o.o., który nie tylko potwierdził swoją istotną pozycję dostawcy szyn, rozjazdów i części rozjazdowych, podkładów i akcesoriów kolejowych, ale także zaprezentował możliwość podjęcia współpracy przy projektowaniu.
  • PPPiH “ ELTRONIK” Sp. z o.o. specjalizującą się w projektowaniu wysokiej jakości urządzeń elektronicznych dla taboru szynowego, produkcji wysokiej jakości urządzeń elektronicznych dla taboru szynowego oraz naprawach aparatury i urządzeń.
  • FAMOR S.A. oferujący oprawy i linie świetlne przeznaczone do przedziałów pasażerskich, wbudowania w sufit, oświetlenie awaryjne czy przedziałów służbowych, toalet itp.
  • Fabryka Przewodów Energetycznych S.A. promująca między innymi elektroenergetyczne przewody miedziane czy też przewody ze stopu miedzi z magnezem BZII.
  • KOLREM S.C. oferujący odkuwki swobodnie kute, odkuwki matrycowe oraz koła zębate,
  • Modus Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. promujący wyroby odzieży mundurowej i korporacyjnej,
  • Sesto Sp. z o.o., która pokazała zaawansowane systemy automatyki trakcyjnej TEO oraz automatyki kolejowej nn NEO dedykowane dla trakcji kolejowej i miejskiej.

  Wraz z firmą Aksel Sp. z o.o. wystawiła się Niemiecka firma Deuta Werke GmBH.

  Na Targach Trako doszło do ważnych wydarzeń dla naszej Izby.

  Stoisko Izby odwiedzili przedstawiciele urzędów i władz związanych z koleją w Polsce oraz delegacje z zagranicy - Czech, Niemiec, Japonii, Litwy i innych. Doszło między do podpisania umowy między PKP PLK a Kolejami Czeskimi o współpracy transgranicznej,

  Wiele firm zrzeszonych w Izbie Kolei wykorzystało targi Trako do promocji poprzez ekspozycję na własnych stoiskach. Z tej możliwości skorzystało aż 51 firm, co tylko potwierdza jak ważna dla branży jest gdańska impreza.

  TABOR

  Podczas gdańskich targów Trako nie odłącznym elementem jest ekspozycja taborowa. W tym roku, na torach ekspozycyjnych A i B, udostępnionych przez organizatorów, zaprezentowano ponad 20 eksponatów. Swoje wyroby pokazali najwięksi rodzimi producenci – Newag, PESA czy Solaris.

  Solaris Bus&Coach S.A. z Owińska zaprezentował  podczas imprezy swój tramwaj Tramino Olsztyn. Pojazd ten liczy 29,3 metra długości oraz 2,5 metra szerokości. Pomieści 200 pasażerów w tym 43 na miejscach siedzących. Co najciekawsze w tym produkcie to wyposażenie go w szereg innowacyjnych rozwiązań na skalę europejską -  układ poziomowania przy różnym obciążeniu i zużyciu obręczy kół oraz system stabilizacji toru jazdy.

  Bydgoska PESA pokazała natomiast Jazz dla Warszawy i Twist dla Wrocławia. Pięcioczłonowy Jazz, to tramwaj nowego typu, w którym zastosowano bezosiowe wózki jezdnych w rezultacie czego podłoga jest płaska i nie posiada żadnych wzniosów. Tramwaje tego typu jeżdżą już w stolicy naszego kraju oraz w Gdańsku. W Twiście natomiast układ napędowy umożliwia odzyskiwanie energii podczas hamowania i jej zwrot do sieci co obniża koszty utrzymania tramwaju. W tym wypadku atutem zastosowanego napędu jest możliwość przemieszczania pojazdu w warunkach awaryjnych przy wykorzystaniu energii zgromadzonej w baterii.

  Ponadto zwiedzający mogli zobaczyć pojazd szynowo-drogowy typ 9C160 ORION firmy Crystal Traktor Krzysztof Puławski, jak również wózek do wagonów towarowych Y25Lsi(f)-DC1 zestawami towarowymi R60  z Lucchini Poland.

  Obok nowoczesnych pojazdów na torze ekspozycyjnym stanął także wagon historyczny. Modertrans Poznań Sp. z o.o. odbudował dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu Sp. z o.o. wagonu Carl Weyer z 1905 roku.

  Nowy i zmodernizowany tabor kolejowy został zademonstrowany na torze ekspozycyjnym B. Newag S.A. pokazał rekordzistę, czyli EZT „Impuls” w barwach Kolei Mazowieckich. Przypomnijmy, ze pojazd ten podczas testów na Centralnej Magistrali Kolejowej osiągnął prędkość 226 km/h bijąc poprzedni rekord o 15 km. Ponadto pokazano jednosystemową lokomotywę elektryczną DRAGON, czyli pierwszy pojazd trakcyjny z platformy sześcioosiowych lokomotyw charakteryzujący się wysoką siłą pociągową o wartości do 374 kN, masą wynoszącą 119 t, systemem antypoślizgowym oraz indywidualnym napędem na każdą oś w rezultacie czego może prowadzić ciężkie skłądy towarowe.

  Z oferty Stadlera można było zwiedzić trzy pojazdy – znany już z polskich torów Flirt³ w malaturach ŁKA i PKP Intercity oraz przegubowy zespół trakcyjny GTW dla Ferrovie Nord Milano. Te ostatnie pojazdy sprzedano na całym świecie w ilości ponad 400 sztuk, zostały skonstruowane jako pojazdy modułowe w których moduł mocy został umieszczony w środku. Istota w tym pojeździe jest także dostępność do wszystkich systemów i podzespołów z zewnątrz.

  Sporą reprezentację pojazdów pokazała na targach PESA. Oprócz wspomnianych wcześniej tramwajów Jazz i Twist można było zobaczyć bardzo oczekiwanego na naszych torach EMU PesaDart czy też pierwszy polski pojazd piętrowy Sundeck. Pierwszy z wymienionych i opisywany na łamach Raportu Kolejowego w nr 3 pojazd to  elektryczny zespół trakcyjny klasy intercity nowej generacji, przeznaczony głównie do obsługi linii dalekobieżnych dla europejskich i światowych przewoźników. Sundeck to piętrowe składy typu Push-Pull przeznaczone przede wszystkim do obsługi aglomeracji miejskich. W swojej podstawowej wersji składa się z lokomotywy elektrycznej Gama, piętrowego wagonu sterowniczego i do 6 piętrowych wagonów środkowych. Samym składem podróżować może jednocześnie ok. 1700 pasażerów.

  Seminaria, konferencje…

  Już w dniu poprzedzającym Targi Trako, 21 września odbyły się konferencje i seminaria.  W hotelu Mercure między innymi odbyła się konferencja pt. „Kompatybilność elektromagnetyczna w systemach komunikacji tramwajowej”, która przybliżyła uczestnikom zagadnienia i wyzwania związane z zakłóceniami eleketromagnetycznymi w komunikacji tramwajowej. Następnie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo, odbyło się seminarium „Uwarunkowania dopuszczania i eksploatacji taboru kolejowego modernizowanego i nowego”, które w związku z zmianami w prawie krajowym i europejskim miało na celu uzupełnienie oraz uaktualnienie wiedzy pracowników polskich podmiotów gospodarczych.

  22 września był pierwszym dniem otwartym dla zwiedzających. Otworzyła go 8 Międzynarodowa Konferencja OSŻD „Praktyka przekraczania granic transportem kolejowym”. O tej samej porze Przewozy Regionalne Sp. z o.o. zaprosiły uczestników do udziału w pokazie zmodernizowanego EZT przygotowany przez Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Ponadto KZN Bieżanów zaprezentowało możliwości technologii logistyki rozjazdów kolejowych w blokach. Pokazy odbywały w godzinach 11.00 i 15.00, każdego dnia targów.

  W tym samym czasie w Sali kongresowej 1 budynku AmberExpo, Rada Programowa Targów TRAKO uroczyście otworzyła targi, po czym odbyła się debata „Szanse i zagrożenia w perspektywie budżetowej 2014-2020”.  Na torach ekspozycyjnych natomiast miała miejsce premiera dalekobieżnego elektrycznego zespołu trakcyjnego nowej generacji ezt PesaDART, bydgoskiej firmy PESA S.A. Aktywny był także Urząd Transportu Kolejowego, który przygotował seminarium „Stan bezpieczeństwa transportu kolejowego w 2014 r”.

  Sporym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja Kolejowych Zakładów Łączności Sp. z o.o. podczas, której opowiedziano o nowoczesnych Systemach Łączności Kolejowej SLK. Równolegle trwała konferencja prasowa Solaris Bus & Coach S.A. „ Nowości i oferta dla rynku tramwajowego w Polsce i zagranicą”, podczas której zaprezentowano produkty marki Solaris, w tym najnowszy tramwaj Solaris Tramino Olsztyn.

  W związku z światowym dniem bez samochodu, IGKM o godzinie 15 przygotowało dwugodzinną debatę na temat przyszłości komunikacji miejskiej.

  Na zakończenie dnia w Europejskim Centrum Solidarności organizatorzy targów Trako przyznali nagrody firmom, których część trafiła do firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei:

  • nagroda im. inż. Józefa Nowkuńskiego otrzymała Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. za projekt o nazwie „Budowa Systemu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej”, który został zrealizowany w Ramach Programu Operacyjnego infrastruktura i Środowisko- Tabor ŁKA Elektryczne Zespoły Trakcyjne Flirt3 i Zaplecze Techniczne ŁKA Kategoria Infrastruktura. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała również PESA Bydgoszcz S.A. za Spalinowy Zespół Trakcyjny Atr 220.
  • w konkursie o nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego w kategorii infrastruktura wyróżnienie otrzymały Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. za System Zabezpieczenia Pojazdów typu SZP.
  • wyróżnienie im. inż. Ernesta Malinowskiego w kategorii tabor otrzymał Zakład Elektroniki Przemysłowej „ENIKA” Sp. z o.o. za przetwornicę statyczną dużej mocy do wagonów metra ENI-PTC/750/24/AC-100.
  • w konkursie SITK RP. im. prof. Czesława Jaworskiego wyróżnienie otrzymała firma MABO Sp. z o.o. za urządzenie naprężające do kompensacji długości w przewodach jezdnych i liniach nośnych.
  • nagrodę główną SITK RP. im. prof. Czesława Jaworskiego w kategorii pojazdy, za wybitne osiągnięcia w stosowaniu nowych technologii i urządzeń trakcji elektrycznej otrzymała bydgoska PESA S.A., za Elektryczny Zespół Trakcyjny PesaDART (43WE). Wyróżnienie w tej kategorii przypadło firmie NEWAG S.A. za Elektryczny Zespół Trakcyjny typu 45 WE oraz EC ENGINEERING za pantograf kolejowy 200 EC.
  • za innowacyjne rozwiązania techniczne i nowoczesne technologie w dziedzinie trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej w konkursie o nagrodę im. prof. Jana Podoskiego w kategorii tabor szynowy otzrymała PESA Bydgoszcz S.A. za PESA 134N Jazz.
  • wyróżnienie w kategorii części, podzespoły i wyposażanie taboru otrzymała firma NOVAMEDIA Innovision Sp. z o.o. za system INTERKOM.
  • M&MR TRADING Polska Sp. z o.o./Transcomfort otrzymało nagrodę w kategorii infrastruktura torowa za System do kompleksowego wykonywania nawierzchni torowej wraz z podbudową.
  • konkurs na najatrakcyjniejszą ekspozycję targów TRAKO 2015 w kategorii: ekspozycja od 31 metrów kwadratowych wygrał BOMBARDIER TRANSPORTATION ZWUS POLSKA Sp. z o.o.

  W drugim dniu targów Organizacja Współpracy Kolei wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju przygotowała VIII Międzynarodową Konferencję „Praktyka Przekraczania Granic Transportem Kolejowym. W tym samym czasie odbyła się prezentacja „Zintegrowane rozwiązania dla infrastruktury szynowej”, przygotowane przez Grupę Vossloh. Goście na stoisku Izby czyli Commit Project Partners GmbH przygotowali spotkania B2B z przedsiębiorcami z Nadrenii-Westfalii. Wiele działo się na torach ekspozycyjnych. PESA zaprosiła dziennikarzy na śniadanie prasowe w push pullu. S.A.  Firma Newag S.A. zaprezentowała pojazd Impuls 45WE, który 29 sierpnia br. pobił rekord prędkości i przejechał trasę 226 km/h. Ponadto miała miejsce prezentacja pojazdu STADLER FLIRT dla PKP Intercity.

  Tego samego dnia na stoisku firmy ASTE Sp. z o.o. odbyło się uroczyste wręczenia nagród za udział w konkursie „Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie”

  Na konkurs wpłynęło łącznie 16 zgłoszeń, w 3 kategoriach:

  • w kategorii „firmy małe” 1 zgłoszenie
  • w kategorii „firmy średnie” 3 zgłoszenia
  • w kategorii „firmy duże” 12 zgłoszeń

  Po wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń wybrano zwycięzców:

  W kategorii „firmy małe” nie przyznano żadnej nagrody

  W kategorii „firmy średnie” przyznano pierwsze miejsce firmie:

  • ENIKA Sp. z o.o. w szczególności za wyjątkowe działania w zakresie aktywizacji osób trwale bezrobotnych z lokalnego rynku.

  W kategorii „firmy duże” przyznano dwa pierwsze miejsca (ex aequo) firmom:

  • AXTONE S.A. w szczególności za wyjątkowe zaangażowanie w życie społeczności lokalnej i wspieranie lokalnych działań społecznych;
  • PKP ENERGETYKA SA w szczególności za wyjątkowe działania na rzecz edukacji dzieci (Akademia Małego Amperka).

  Jury postanowiło także przyznać wyróżnienie firmie Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. za znaczące zaangażowanie społeczne już od początku istnienia firmy.

  „Co wiesz o…?”

  Pod taką nazwą został natomiast zorganizowany konkurs przez firmy Pesa, Solaris, Track Tec, który odbył się trzeciego dnia targów. Natomiast na dworcu głównym w Gdyni pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego przygotowali „Dzień Pasażera”, który promowali wiedzę o prawach i obowiązkach pasażerów na dworcach kolejowych w całej Polsce. „ Dzień Pasażera był ostatnią atrakcją tego dnia Targów Trako 2015.

  Piątek na Trako poświęcono przede wszystkim na Dzień Kariery podczas, którego zaprezentowano dwie firmy- Pesa S.A. oraz Track Tec. UTK zorganizował prelekcję dla najmłodszych „Kolejowe ABC”, którego celem było promowanie bezpieczeństwa, praw pasażerów a także wskazanie najmłodszym uczestnikom dobrych nawyków służących zwiększeniu bezpieczeństwa. W tym samym czasie odbyło się godzinne „100 pytań do eksperta Tinesa”, które przygotował Tines S.A. Rada programowa Trako oraz Fundacja Hospicyjna wyłonili laureatów w konkursie dla dzieci „Mój dworzec kolejowy”, co było ostatnią atrakcją tego dnia przygotowaną przez organizatorów.

  Targi TRAKO, których organizacją zajmują się Międzynarodowe Targi Gdańskie oraz grupa PKP S.A.,są nie tylko idealnym miejscem do spotkań branżowych, ale są również doskonałym miejscem do promowania transportu szynowego, spedycji, logistyki kolejowej oraz zaprezentowania nowych technologii.

  Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Koleiul. Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz e-mail: sekretariat@izbakolei.pl
  telefon: +48 52 324 93 80
  faks: +48 52 331 25 30

  NIP 967 10 47 950
  Regon 092 454 672
  KRS 00000 25768 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejstru Sądowego
  Konto ING Bank Śląski Oddział Bydgoszcz 41 1050 1139 1000 0022 9700 3499

  Nasz zespół
  Adam MusiałDyrektor Generalnytel.: 52 324 93 80a.musial@izbakolei.pl
  Dorota MarkiewiczDyrektortel.: 52 324 93 80d.markiewicz@izbakolei.pl
  Aleksandra JasińskaManagertel.: 508 501 037a.jasinska@izbakolei.pl
  Zbigniew WiśniewskiManagertel.: 508 500 995z.wisniewski@izbakolei.pl
  Radosław KarwickiZ-ca Redaktora Naczelnego, Pełnomocnik ds. RODOtel.: 508 501 069r.karwicki@izbakolei.pl
  Edyta StudzińskaSpecjalista ds. Marketingutel.: 500 474 832e.studzinska@izbakolei.pl
  Anna ModrzejewskaSpecjalista ds. projektutel.: 501 797 551a.modrzejewska@izbakolei.pl
  Monika WiączkowskaDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 535 199 079m.wiaczkowska@izbakolei.pl
  Piotr MałachowskiDoradca ds. Kluczowych Klientówtel.: 534 577 822p.malachowski@izbakolei.pl
  Tomasz MokosDziennikarztel.: 577 337 624t.mokos@izbakolei.pl
  Michał CiechowskiDziennikarztel.: 795 022 754m.ciechowski@izbakolei.pl
  Anna TomaszewskaKsięgowośćtel.: 508 501 092ksiegowosc@izbakolei.pl
  Violetta ZiembaGrafik komputerowytel.: 577 317 911v.ziemba@izbakolei.pl
  Jak do nas dojechać
  WYSTAWCY

  Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
  2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
  3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
  4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
   a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
   b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
  5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
  8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
  9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

  AKCEPTUJĘ