Nadchodzące wydarzenia

<We_can_help/>

What are you looking for?

Relacja z X Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Branży Kolejowej o Puchar Przechodni Polskiej Izby Producentów i Usług na Rzecz Kolei

Puchar dla Poznania!

FPS- H. Cegielski zdobywcą tytułu Mistrza Polski!

Po dwuletniej przerwie wróciły Mistrzostwa Polskie Branży Kolejowej w Piłkę Nożną. Po raz dziesiąty. Kolejny raz na obiektach Zawiszy w Bydgoszczy.

Tym razem do rywalizacji w jubileuszowej edycji przystąpiło osiem ekip z całego kraju, które zostały podzielone na dwie grupy. System rozgrywek był prosty bowiem z każdej grupy do półfinału awansowały po dwie ekipy.

W grupie pierwszej rywalizowały drużyny:

  • Harting Polska Sp. z o.o.
  • PKP LHS Sp. z o.o.
  • PKP Intercity SA
  • Aldesa Services Polska

Zwycięzcą rywalizacji w tej grupie, z kompletem 9 punktów, okazała się drużyna PKP Intercity SA. O drugie miejsce rywalizowały natomiast – Harting I PKP LHS, które w bezpośredniej rywalizacji nie wyłoniły zwycięzcy (padł remis 2:2). Obie uzyskały po 4 punkty jednak to PKP LHS wyszedł z gryp dzięki lepszemu bilansowi bramek.

W grupie B natomiast rywalizowały zespoły:

  • FPS H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych
  • Kopacki Przedsiębiorstwo Inżynierii Budowlanej
  • Energo Mechanik o. Fablok
  • Koleje Wielkopolskie

Tutaj do półfinału, bez straty punktów, awansowała ekipa FPS H. Cegielski. Natomiast o awansie Kolei Wielkopolskich kosztem Energo Mechanik,  zadecydowała jedna bramka na korzyść przedstawicieli przewoźnika, bowiem obie ekipy uzyskały po  4 punkty. W meczu bezpośrednim między padł wynik  4:4.

Z półfinałów zwycięsko wyszły ekipy FPS-H. Cegielski, który wygrał z PKP LHS oraz PKP Intercity po ciężkim boju i jednobramkowym zwycięstwie nad Kolejami Wielkopolskimi.

Po zaciętej rywalizacji, niekwestionowanym zwycięzcą całego turnieju została drużyna reprezentująca FPS H. Cegielski – Fabrykę Pojazdów Szynowych, która pokonała w finale zespół PKP Intercity SA 6:3. Na trzecim miejscu znalazł się team z Kolei Wielkopolskich, który wygrał z PKP LHS 5:2.

Nagrody indywidulane odebrali natomiast:

Najlepszy Bramkarz: Rafał Łabencki (Koleje Wielkopolskie)

Najlepszy Piłkarz: Radosław Krzysztoń (FPS H. Cegielski)

Najlepszy Strzelec: Karol Chojecki (PKP Intercity SA)– 13 bramek

REKLAMA
ROZWIŃ