• To wydarzenie minęło.

Jak zwiększyć wynagrodzenie w kontraktach realizowanych w branży kolejowej w dobie nadzwyczajnych wzrostów cen? – webinarium

2 marca 2023 | 09:00 - 11:00

Spadek wartości polskiej waluty oraz rosnące ceny paliw i energii wpływają na wysokie koszty realizacji kontraktów w sektorze kolejowym. Uderzają również w wykonawców oraz dostawców, powodując po ich stronie znaczne straty finansowe. Wychodząc naprzeciw problemowi, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, przy współpracy z kancelarią prawną DWF Poland Jamka sp.k zapraszają firmy zrzeszone do udziału w:

Bezpłatnym webinarium

KARTA ZGŁOSZENIA

Data: 2 marca 2023 r. (czwartek), godz. 9.00

Miejsce: siedziba DWF Jamka sp. k. / Pl. Małachowskiego 2, Warszawa

Online: platforma DWF

W trakcie wydarzenia eksperci DWF Poland omówią m.in.:

1. Najistotniejsze doświadczenia praktyczne związane z procedowaniem w ostatnich miesiącach kilkunastu wniosków o zmianę wynagrodzenia w kontraktach publicznych oraz prywatnych oraz tego jak skutecznie przygotować tego rodzaju wniosek.
  2. Jakie mechanizmy zmiany realizowanych kontraktów publicznych przewiduje ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu uproszczenia procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (tzw. Tarcza Prawna).
  3. Jak wygląda waloryzacja umów o dostawy oraz usługi, zarówno na rynku publicznym jak i prywatnym.
  4. Jak w drodze procedury wyjaśnień do SWZ albo w KIO powalczyć o zmianę klauzuli waloryzacyjnej, która zwiększy szanse na zachowanie ekwiwalentności wynagrodzenia i robót.
  5. Jak przygotować się do ewentualnego postępowania sądowego związanego z kosztami poniesionymi

Do kogo skierowane jest wydarzenie?

1. do kadry zarządzającej,
  2. prawników przedsiębiorstw,
  3. osób kierujących zespołami kierowników projektów oraz finansów.

Spotkanie prowadzone jest w formule hybrydowej, a dla osób uczestniczących stacjonarnie organizator zapewni pyszną kawę oraz drobny poczęstunek.

Data:
2 marca 2023