Nadchodzące wydarzenia

<We_can_help/>

What are you looking for?

Relacja – Izba na Targach InnoTrans 2022

Przedstawiciele Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei po raz kolejny wzięli udział w targach techniki kolejowej InnoTrans, odbywających się w Berlinie.

Około 140 tys. osób ze 131 krajów odwiedziło tegoroczne targi techniki kolejowej InnoTrans w Berlinie. Swoje oferty biznesowe przedstawiło 2834 wystawców. Wśród nich nie zabrało firm reprezentujących branżę kolejową w Polsce.

Dyrektor Generalny Polskiej Izby Kolei, Adam Musiał, spotkał się w Berlinie z przedstawicielami firm członkowskich, zrzeszonych w Izbie. Zapoznał się z planami polskich przedsiębiorców na najbliższe miesiące, a także z podejmowanymi przez nich działaniami eksportowymi.

– Targi InnoTrans nas nie zawiodły – podkreśla Adam Musiał. – Na to wydarzenie branża kolejowa czekała cztery lata. Dziś wiemy, że warto było czekać. W tym roku prym wiodła zrównoważona mobilność i technologia wodorowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Podwójnie cieszy mnie, że sukcesy w tej dziedzinie mają firmy zrzeszone w Polskiej Izbie Kolei – zarówno polskie, jak PESA Bydgoszcz, a także zagraniczne, jak Alstom.

 

Ogromną popularnością cieszyła się przede wszystkim wystawa zewnętrzna, na której producenci i przewoźnicy zaprezentowali swój tabor.

– Innotrans wynagrodził nam lata posuchy. Ilość pokazanego taboru oraz wykorzystane nowinki technologiczne pokazują, że sektor szynowy stara się odpowiedzieć na oczekiwania współczesności. – mówi Radosław Karwicki, zastępca Redaktora Naczelnego „Raportu Kolejowego”. – Dla nas natomiast wartością dodaną berlińskich targów jest fakt, że prym wiodą na nich firmy polskie. PESA, FPS H. Cegielski i wiele innych pokazały, że polska myśl techniczna nie odbiega, a wieli przypadkach  przewyższa konkurencję zagraniczną .

 

Targi po raz pierwszy odwiedziło aż 56 proc. wszystkich zwiedzających. Goście zagraniczni stanowili 57,3 proc. Najchętniej odwiedzano halę z technologią transportu szynowego, infrastrukturą transportu szynowego oraz 3,5-kilometrowy tor z terenem wystawowym. W dalszej kolejności popularnością cieszyła się powierzchnia wystawiennicza Mobility+, platforma usług, a także produktów związanych z mobilnością komplementarna do transportu publicznego.

 

REKLAMA
ROZWIŃ