Nadchodzące wydarzenia

<We_can_help/>

What are you looking for?

Polska Izba Kolei w Zakładzie Napraw Lokomotyw PKP CARGOTABOR w Czerwieńsku

Zakład Napraw Lokomotyw PKP CARGOTABOR w Czerwieńsku k. Zielonej Góry otworzył swoje drzwi przed przedstawicielami Firm Zrzeszonych w Polskiej Izbie Kolei. Uczestników wizyty studyjnej przywitali Robert Czapla – Członek Zarządu PKP CARGOTABOR i Adam Musiał, Dyrektor Generalny Izby.

Wizytę studyjną rozpoczęliśmy od bliższego zapoznania się z działalnością spółki PKP CARGOTABOR. Historię zakładu, obecną sytuację i plany na przyszłość omówił Robert Czapla. Przedstawił także plan zwiedzania.

– Powiedzieć kilka zdań o spółce PKP CARGOTABOR to tak, jakby nie powiedzieć nic – podkreślał Czapla. – Na naszym terenie znajdują się trzy hale, w których przeprowadzane są naprawy i utrzymanie lokomotyw spalinowych.

Spotkanie w Czerwieńsku rozpoczęliśmy w hali nr 2, gdzie znajduje się Centrum Dydaktyczne dla uczniów Technikum Kolejowego. Następnie przeszliśmy do sekcji napraw pudeł, gdzie zlokalizowana jest malarnia, myjnia i gdzie odbywają się prace spawalnicze.

W hali nr 3 prowadzone są rewizje podwozia lokomotyw – ich rozbiórka i naprawa wózków. Hala nr 1 dedykowana jest demontażowi i naprawom, w tym wszelkim próbom i regulacjom.

Pierwotnie na terenie obecnego zakładu PKP CARGOTABOR w Czerwieńsku powstać miało siedem hal, skończyło się zaś na trzech. Na początku, oprócz lokomotyw spalinowych, naprawiane były wagony. Dziś zakład zajmuje się wyłącznie lokomotywami, rocznie przez ręce specjalistów przechodzi średnio około 40 pojazdów.

Uczestnicy wizyty studyjnej przyjrzeć się mogli pracom nad kilkunastoma lokomotywami spalinowymi, na różnym etapie naprawy: rozkręcania, składania, po pierwszym etapie malowania czy woskowania.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęło ponad 110 przedsiębiorców, reprezentujących około 60 firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Kolei.

Dziękujemy Zarządowi Spółki oraz Dyrekcji Zakładu za możliwość zorganizowania wizyty studyjnej w placówce. Dla zaproszonych gości była to doskonała okazja do zapoznania się z działalnością przedsiębiorstwa i poszerzenia kontaktów biznesowych.

– To pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w zakładzie PKP CARGOTABOR. Prawdopodobnie kolejną placówką, którą odwiedzimy, będzie Centralny Zakład Napraw Taboru z siedzibą w Zduńskiej Woli – zapowiada Adam Musiał, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Kolei

PKP CARGOTABOR – firma posiada zaawansowaną technicznie przestrzeń do przeglądów i napraw, wyposażoną w wyspecjalizowane maszyny, urządzenia oraz narzędzia diagnostyczne. Głównym obszarem działalności przedsiębiorstwa są bieżące i rewizyjne naprawy wagonów towarowych oraz rewizyjne naprawy lokomotyw spalinowych. Ponadto firma zajmuje się regularnym utrzymaniem pojazdów trakcyjnych należących do PKP Cargo.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ANKIECIE:

W jakim stopniu wizyta studyjna spełniła Pana/Pani oczekiwania?*

W jakim stopniu wizyta studyjna spełniła Pana/Pani oczekiwania?*

Wyczyść

Jak ocenia Pan/Pani poziom merytoryczny wizyty?*

Jak ocenia Pan/Pani poziom merytoryczny wizyty?*

Wyczyść

Współpraca z przedstawicielami Izby odpowiedzialnymi za obsługę klienta*

Współpraca z przedstawicielami Izby odpowiedzialnymi za obsługę klienta*

Wyczyść

Jakość usług oferowanych przez Izbę*

Jakość usług oferowanych przez Izbę*

Wyczyść

Czy chcesz się podzielić swoją opinią? Jeśli tak, napisz poniżej.

Czy chcesz się podzielić swoją opinią? Jeśli tak, napisz poniżej.

Wyczyść
REKLAMA
ROZWIŃ