Wizyta studyjna w Beyond.pl Data Center 2

Blisko 50 przedstawicieli firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Kolei wzięło udział w wizycie studyjnej w poznańskim w Beyond.pl Data Center 2. Gości wydarzenia przywitali Adam Musiał, Dyrektor Generalny Izby oraz Wojciech Darłowski, Członek Zarządu ds. Chmury i Managed Services.

Tomasz Piętak, Presales Director, Sebastian Toczewski, IT Security Manager oraz Tomek Kwiczor, Colocation Services Director w trakcie debat eksperckich poruszyli istotne dla branży zagadnienia:

istotność bezpieczeństwa i bezawaryjności data center w kontekście zapewnienia ciągłości działania biznesu – Data Center 2 to jedno z najbezpieczniejszych centrów danych w UE, co potwierdzają dwie niezależne jednostki: ANSI/TIA-942 Rated 4 i EN 50600 Klasa 4.

dostarczania usług zapewniając zgodność z międzynarodowymi standardami – w zakresie ochrony danych i bezpieczeństwa działają zgodnie z ISO 27001, SOC 2 Typ 1 i 2 i normą PCI DSS. Centrum działa także zgodnie z zasadami suwerenności danych, zapisami RODO oraz wytycznymi KNF i jej międzynarodowych odpowiedników;

hybrydowego modelu utrzymania infrastruktury – eksperci omówili projekty, które dostarczają klientom z różnych branż (medycyna, finanse, retail, logistyka, e-commerce, energetyka) i lokalizacji łącząc kolokację z usługami chmurowymi (w każdym modelu), które Beyond.pl rozbudowuje o Managed Services (Managed OS – Windows i Linux, Managed Network, usługi Disaster Recovery, Backup as a Service, anty-DDoS oraz Security);

niskoemisyjnych usług IT – jako pierwszy operator w Polsce Beyond.pl uruchomiło zasilanie centrów danych w 100% energią odnawialną. Dzięki korzystnemu PUE obiektów, znacząco niższemu niż w konkurencyjnych centrach danych, ograniczyło konsumpcję energii. Wybierając usługi chmury i kolokacji w Beyond.pl klienci ograniczają ślad węglowy generowany przez firmowe zasoby IT.

znaczenia łączności w kontekście przetwarzania danych – strategiczna lokalizacja w centrum Europy pozwala gwarantować niski czas przesyłu danych – 4ms do Warszawy i Berlina, 7ms do Pragi, czy 11ms do Frankfurtu w obie strony. W Beyond.pl obecni są czołowi gracze łączności Tier1 (Lumen Technologies, Arelion, GTT, Cogent Communications), jak i regionalni i lokalni operatorzy.

Data Center 2 to imponujące 12 000 m² powierzchni technologicznej, przeznaczonej do kompleksowych usług data center i cloud computing. Jest to jedyne centrum danych w UE posiadające najwyższy stopień bezpieczeństwa, potwierdzony certyfikacją ANSI/TIA-942 Rated 4 oraz normą EN 50600 Klasa 4 dla wszystkich komór serwerowych.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi spółki Beyond.pl za umożliwienie zorganizowania wizyty studyjnej w kampusie. Dla zaproszonych gości była to doskonała okazja do zapoznania się z działalnością firmy i poszerzenia sieci kontaktów biznesowych.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ANKIECIE:

W jakim stopniu wizyta studyjna spełniła Pana/Pani oczekiwania?*

Wyczyść

Jak ocenia Pan/Pani poziom merytoryczny wizyty?*

Wyczyść

Współpraca z przedstawicielami Izby odpowiedzialnymi za obsługę klienta*

Jakość usług oferowanych przez Izbę*

Wyczyść

Czy chcesz się podzielić swoją opinią? Jeśli tak, napisz poniżej.