Wizyta Studyjna w MZK Bydgoszcz i PESA Bydgoszcz za nami [ZDJĘCIA]

Punktualnie o godz. 10.00 tramwaj PESA Swing „Polska Izba Kolei” z prawie setką gości na pokładzie odjechał z toru odstawczego przy ul. Solskiego w Bydgoszczy. Tak rozpoczęła się Wizyta Studyjna dla przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie, współorganizowaną przez MZK Bydgoszcz oraz PESA Bydgoszcz.

Cykl tramwajowych wizyt studyjnych w miejskich przedsiębiorstwach komunikacji rozpoczęliśmy w Bydgoszczy – mieście, które jest siedzibą Polskiej Izby Kolei. O potrzebie organizowania takich wydarzeń świadczy chociażby ogromna frekwencja – udział w spotkaniu wzięło ponad osiemdziesięciu przedsiębiorców, przedstawiciele miejskiego przewoźnika, producenta taboru szynowego oraz Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Część pierwsza obejmowała przegląd miejskich inwestycji tramwajowych. Gości na pokładzie tramwaju przywitał Sławomir Jankowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Izby, prezes firmy Pixel.

Polska Izba Kolei po raz kolejny zaprasza za kulisy największych przedsiębiorstw związanych z transportem szynowym – mówił Sławomir Jankowski. – Wspólnie z PESA Bydgoszcz i MZK Bydgoszcz otwieramy drzwi, za które wchodzi niewielu

Jak rozwija się transport miejski w Bydgoszczy? O inwestycjach w MZK Bydgoszcz, modernizacjach torowisk i zakupie nowego taboru mówili Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Piotr Bojar oraz Maciej Gust, Z-ca Dyrektora ds. Inwestycji Drogowych ZDKiKP w Bydgoszczy.

W trakcie 40-minutowego przejazdu przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Izbie Kolei przyjrzeć się mogli zakończonym oraz realizowanym inwestycjom torowym. O nich szczegółowo opowiadał Maciej Gust.

Kolejnym punktem była wizyta w fabryce PESA Bydgoszcz. Przedsiębiorcy zwiedzili zakład produkcyjny, który obejmuje dziś teren niemal 36 hektarów. W obszarze tym działa kilkanaście profesjonalnie wyposażonych hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 75 tys. mkw.

W trakcie zwiedzania PESA Bydgoszcz zaprezentowała proces budowy nowoczesnych tramwajów dla Wrocławia oraz lokomotyw dla polskich i zagranicznych przewoźników. Pojazdy wyprodukowane w Bydgoszczy eksploatowane są dziś w 11 krajach Europy oraz Azji.

W PESA Bydgoszcz sprawdzone technologie łączone są z nowoczesnością. W ramach wizyty zaprezentowano innowacyjną maszynę do laserowego spawania paneli karoserii pojazdów szynowych.

O wykorzystywanych przy produkcji tramwajów urządzeniach mówił w trakcie specjalnego wykładu Marcin Grzyb, Dyrektor Sprzedaży w PESA Bydgoszcz. Omówił m.in. różnice między produkowanymi przez spółkę tramwajami, inwestycje kolejowe czy plan rozwoju fabryki do roku 2030.

Pełna relacja z wydarzenia opublikowana zostanie w marcowym wydaniu „Raportu Tramwajowego”.

• Organizator: Polska Izba Kolei
  • Współorganizator: MZK Bydgoszcz, PESA Bydgoszcz
  • Wspólpraca: ZDMiKP Bydgoszcz
  • Partner Medialny: „Raport Tramwajowy”

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ANKIECIE:

W jakim stopniu wizyta studyjna spełniła Pana/Pani oczekiwania?*

Wyczyść

Jak ocenia Pan/Pani poziom merytoryczny wizyty?*

Wyczyść

Współpraca z przedstawicielami Izby odpowiedzialnymi za obsługę klienta*

Jakość usług oferowanych przez Izbę*

Wyczyść

Czy chcesz się podzielić swoją opinią? Jeśli tak, napisz poniżej.