Wizyta Studyjna w zakładzie PKP Intercity Remtrak [ZDJĘCIA]

Blisko 70 osób wzięło udział w Wizycie Studyjnej, organizowanej przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, w zakładzie PKP Intercity Remtrak w Libiszowie k. Opoczna.

– Cieszę się, że jest to kolejne przedsięwzięcie organizowane wspólnie przez Polską Izbą Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei i spółkę PKP Intercity Remtrak. Mam nadzieję, że takie wydarzenia będziemy organizować wspólnie z branżą kolejową częściej – mówi Adam Musiał, Dyrektor Generalny Izby.

W trakcie Wizyty Studyjnej przedstawiciele Firm Członkowskich Polskiej Izby Kolei mogli zobaczyć wybrane fragmenty procesu produkcji – naprawę zestawów kołowych i wózków, ale także m.in. naprawę lokomotyw elektrycznych. Wspomniano również o innych kierunkach biznesowych, które Spółka będzie chciała rozwijać.

– Obecnie realizujemy m.in. naprawy lokomotyw EP09, którym przyglądali się zaproszeni goście – mówił Witold Bawor, Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak. – Wizyta Studyjna to spotkanie fachowców, profesjonalistów z branży. Mamy szansę wzajemnie się poznać, a także podzielić uwagami i zagadnieniami, w których nasz zakład się specjalizuje. Zaznaczę, że takie wizyty nie są codziennością. Otworzyliśmy nasze hale specjalnie dla przedstawicieli Firm Członkowskich Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

O korzyściach płynących ze spotkania mówił także Dyrektor Biura Systemów Zarządzania i Kontroli Jakości PKP Intercity Remtrak.

– Wizyta Studyjna to okazja do prezentacji perspektyw i możliwości rozwoju naszej firmy – mówił Bogumił Predoń. – Takie wydarzenia są okazją do wymiany myśli i doświadczeń, a także nawiązania kontaktów biznesowych. Warto podkreślić, że to największe tego typu spotkanie w naszym zakładzie.

O rozwoju PKP Intercity Remtrak mówił obecny na Wizycie Studyjnej Piotr Markiewicz, Dyrektor Pionu Produkcji.

– Powiększamy swoje kompetencje przy naprawie zestawów kołowych i modernizacji lokomotyw – mówi Piotr Markiewicz. – Wciąż podnosimy kwalifikacje pracowników, poprzez m.in. prowadzone szkolenia. Przed nami dużo wyzwań, w tym wyzwania finansowe, aby zapewnić zakładowi ciągły rozwój. Mamy także nadzieję na podobne spotkania w przyszłości, wiemy bowiem, że gościmy dziś tylko niewielką liczbę osób z wszystkich zainteresowanych takimi wydarzeniami.

W związku z dużym zainteresowaniem Wizytą Studyjną, spółka PKP Intercity Remtrak podjęła decyzję o organizacji kolejnych tego typu wydarzeń dla Firm Członkowskich Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.