Nadchodzące wydarzenia

<We_can_help/>

What are you looking for?

Puchar dla Poznania! FPS – H. Cegielski zdobywcą tytułu mistrza Polski!

Po dwuletniej przerwie wróciły Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Branży Kolejowej. Po raz dziesiąty. Kolejny raz na obiektach najbardziej znanego klubu sportowego z Bydgoszczy – Zawiszy.

Przerwa spowodowana koronawirusem, jak również trwająca pandemia i związane z nią obostrzenia spowodowały, że tym razem do rywalizacji w jubileuszowej edycji przystąpiło osiem ekip z całego kraju. Zostały one podzielone na dwie grupy liczące cztery zespoły. System rozgrywek był prosty bowiem z każdej grupy do półfinału awansowały po dwie ekipy.

GRUPA A
Zwycięzcą rywalizacji w tej grupie, z kompletem 9 punktów, okazała się drużyna PKP Intercity SA. Zacięta była natomiast rywalizacja o drugie miejsce premiowane awansem. Bezpośrednia rywalizacja pomiędzy Harting i PKP LHS nie wyłoniła zwycięzcy. W ich pojedynku padł remis 2:2. A w związku z tym, że w pozostałych meczach poniosły one po jednej porażce i odniosły jedno zwycięstwo ukończyły rywalizację z 4 punktami na koncie. Istotny zatem był bilans bramkowy, który korzystniej wypadł w przypadku PKP LHS.

GRUPA B
Tutaj do półfinału, bez straty punktów, awansowała ekipa FPS H. Cegielski. Natomiast o awansie Kolei Wielkopolskich kosztem Energo Mechanik, zadecydowała jedna bramka na korzyść przedstawicieli przewoźnika, bowiem obie ekipy uzyskały po 4 punkty. W meczu bezpośrednim między padł wynik 4:4. Z półfinałów zwycięsko wyszły ekipy FPS-H. Cegielski, który wygrał z PKP LHS oraz PKP Intercity po ciężkim boju i jednobramkowym zwycięstwie nad Kolejami Wielkopolskimi.

Po zaciętej rywalizacji, niekwestionowanym zwycięzcą całego turnieju została drużyna reprezentująca FPS H. Cegielski – Fabrykę Pojazdów Szynowych, która pokonała w finale zespół PKP Intercity SA 6:3. Na trzecim miejscu znalazł się team z Kolei Wielkopolskich, który wygrał z PKP LHS 5:2.

REKLAMA
ROZWIŃ