Cellofoam Polska Sp. z o.o.

Podwale 62A

71 32-49-817
71 32-49-815

www.cellofoam.pl
sales@cellofoam.pl

Firma Cellofoam to uznany specjalista w obszarze produktów akustycznych i izolacji termicznych oraz szczelnień dla aplikacji przemysłowych i technicznych. Dostarczamy produkty zoptymalizowane pod względem akustycznym, które są gotowe do montażu i są głównie wykonane z miękkich pianek oraz filcu (PUE, PE, PES, włókna mieszane). Nasza produkcja opiera się na chronionych procesach i patentach. W szczególności należy wymienić procesy Cello ® do uszlachetniania tworzyw piankowych prowadzące do produkcji wysokiej jakości pianek absorbujących oraz możliwości produkcji produktów łączonych, którą umożliwiają różnorodne procesy kaszerowania.

Od założenia w 1963 r. firma Cellofoam jest liderem w sektorze kaszerowania i stosuje procesy kaszerowania płomieniowego, gorącym powietrzem oraz kaszerowania klejowego na sucho.

Ponadto firma Cellofoam specjalizuje się w obróbce elementów filcowych. Za pomocą nowoczesnych maszyn materiały filcowe są formowane według wytycznych klientów do stabilnych, samonośnych dwu- i trójwymiarowych części. Uzupełnieniem naszej oferty są produkty z obszaru izolacji rur, taśmy klejące, izolacji wibracyjnych, osłony sprężarek i tłumiki rurowe.

Spółka: przedsiębiorstwo rodzinne, udziałowiec zarządzający: Jörg Roellinghoff

Znak firmowy: Cello ®

Wyposażenie zakładu:

• Urządzenia do uszlachetniania tworzyw piankowych (proces Cello ®)
  • Urządzenia do formowania i zagęszczania tworzyw piankowych, kaszerowanych materiałów i filców
  • Urządzenia do cięcia 3D i urządzenia do cięcia strumieniem wody
  • Urządzenia do wycinania i cięcia
  • Różne urządzenia do docinania elementów
  • Urządzenie do obróbki płomieniowej części EPP
  • Laboratorium z licznymi kontrolnymi przyrządami pomiarowymi, przeciwpożarowymi i akustycznymi
  • Komora pogłosowa do pomiarów akustycznych
  • Specjalne procesy do całkowitego zabezpieczenia gotowych elementów za pomocą folii