Nadchodzące wydarzenia

<We_can_help/>

What are you looking for?

PKP TELKOL Sp. z o. o.

Ul. Okrzei 1A
03-715 Warszawa

+48 22 16 27 900

telkol.pl
sekretariat@telkol.pl

PKP TELKOL (do końca roku 2017 pod nazwą PKP Utrzymanie), powstał w kwietniu 2014 roku w wyniku wydzielenia z TK Telekom spółka z o.o. zorganizowanej części przedsiębiorstwa, zajmującej się utrzymaniem w sprawności urządzeń telekomunikacyjnych, służących do bezpiecznego prowadzenia ruchu pociągów. Na przełomie lat 2017 / 2018 Spółka połączyła się z PKP Budownictwo sp. z o.o. przejmując jej udziały. Kapitał zakładowy spółki wynosi 90 769 500,00 PLN. Właścicielem 100% udziałów w PKP TELKOL spółka z o.o. jest PKP S.A.

Centrala spółki zlokalizowana jest w Warszawie. Agendy terytorialne posiadają siedziby w 8 miastach Polski: Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

Usługi Utrzymaniowe są realizowane w czterech Regionach Technicznych z siedzibami w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Wyspecjalizowanych, doświadczonych ponad 480 pracowników zorganizowanych w 75 zespołach technicznych jest wyposażonych w ponad 170 samochodów serwisowych, niezbędny sprzęt pomiarowy i narzędzia specjalistyczne. Są w śród nich specjaliści z telekomunikacji, radiołączności i utrzymania infrastruktury teletechnicznej.

Blisko 200 pracowników zajmuje się realizacją kontraktów na budowę lub modernizację systemów telekomunikacyjnych i infrastruktury teletechnicznej. Są to zarówno inżynierowie, jak i technicy oraz pracownicy budowlani.

REKLAMA
ROZWIŃ