ŠKODA POLSKA Sp. z o.o.

ul. Złota 59

www.skoda.cz
skodapolska@skoda.cz

Škoda Transportation Group należy do największych europejskich firm w dziedzinie inżynierii transportu. Ponad 160 letnia historia firmy pozwala na łączenie bogatego doświadczenia z nowatorskim podejściem do tworzenia nowoczesnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb współczesnego transportu.

Dzięki pragmatycznej strukturze wewnętrznej spółek grupy oraz dużym inwestycjom w badania i rozwój, Škoda Transportation Group jest w stanie zaoferować rozbudowane portfolio nowoczesnych produktów spełniających najnowsze światowe standardy.

Spośród najważniejszych produktów warto wymienić: jedno i dwu pokładowe elektryczne zespoły trakcyjne, składy push-pull, pojazdy metra, lokomotywy, szeroką gamę tramwajów i autobusów z różnymi rodzajami napędu. Grupa zajmuje się również produkcją kompletnych układów napędowych, rozwojem w dziedzinie cyfryzacji, IT, jak też nowych technologii dla różnych branż.

Pojazdy Škody stały się w Czechach nieodłącznym elementem krajobrazu miast i szlaków transportowych, ale z pojazdów grupy korzystają również pasażerowie innych krajów na świecie. Produkty grupy znalazły swoich zadowolonych klientów między innymi w Polsce, Niemczech, Finlandii, Rosji, Łotwie, Węgrzech, Turcji i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Obecnie Grupa zatrudnia ponad pięć i pół tysiąca osób i dzięki doskonałej pracy siedmiuset konstruktorów i projektantów oraz setkom milionów koron inwestowanych co roku w dalszy rozwój, projektowane i konstruowane są oryginalne i nowoczesne produkty cieszące się powodzeniem na globalnym rynku.

Główna siedziba Škoda Transportation Group znajduje się w Pilźnie. Siedziby pozostałych spółek należących do Grupy znajdują się zarówno w Czechach, jak i innych krajach, między innymi w Polsce, Niemczech, Finlandii, Rosji oraz na Węgrzech.

Škoda Transportation Group oferuje rozwiązania transportowe wyróżniające się nowatorskim podejściem w tworzeniu coraz bezpieczniejszych, bardziej komfortowych, ale także ekonomicznych i ekologicznych produktów.