Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o.

Ludwikowo 1

kzl.com.pl
biuro@kzl.com.pl

Jesteśmy polskim producentem i dostawcą dedykowanych systemów do obsługi komunikacji kolejowej i pozakolejowej oraz systemów poboru opłat. Wyposażenie dworców kolejowych, stacji i przystanków w systemy informacji pasażerskiej realizujemy w sposób kompleksowy. Należymy do Grupy PKP.

Oferujemy:

• Systemy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zgodne z najnowszymi wytycznymi Ipi-6)
  • Systemy Łączności Kolejowej
  • Systemy Monitoringu Obiektów Kolejowych (zgodne z Ipi-4 oraz Ie-111; Ie-118, dla przejazdów kat. A, kat. B i F)
  • Systemy Poboru Opłat (biletomaty, parkomaty)
  • Stacje Ładowania Pojazdów Elektrycznych

Od 1852 r. tworzymy i dostarczamy systemowe rozwiązania dla kolei. Początkowo były to urządzenia sygnalizacyjne, jednak wraz z rozwojem techniki i technologii zwiększaliśmy naszą ofertę produktową, aby jak najlepiej spełniać wymagania i oczekiwania klientów i użytkowników. Dzisiaj zdecydowana większość polskich dworców kolejowych wyposażona jest w System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej naszej produkcji.

Na kolej dostarczamy również Systemy Monitoringu Obiektów Kolejowych oraz Systemy Łączności Kolejowej zapewniające bezpieczną łączność między posterunkami. Obecnie parkomaty, biletomaty mobilne i stacje ładowania EV naszej produkcji funkcjonują w kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce, w miastach, firmach czy w komunikacji publicznej.

Wybierając naszą ofertę stawiacie Państwo na sprawdzone i pewne rozwiązania oraz wsparcie w trakcie użytkowania systemów. Jesteśmy producentem urządzeń i systemów z ponad 165 letnią tradycją. W naszej firmie powstają autorskie rozwiązania mechaniczne, elektroniczne i programistyczne. Tym samym zapewniamy Państwu szybki dostęp do serwisu i aktualizacje użytkowanych rozwiązań.

Dzięki przynależności do silnej i stabilnej Grupy PKP stosujemy praktyki zapewniające wzorową realizację i prowadzenie projektów, a także wsparcie w zakresie zaawansowanych systemów transportowych.

Doskonała kadra konstruktorów i programistów zapewni Państwu rozwiązania systemowe szyte na miarę. W tym zakresie proponujemy ścisłą współpracę przy tworzeniu innowacyjnych produktów będących odpowiedzią na współczesne potrzeby szeroko pojętego rynku komunikacji publicznej. Nasze produkty objęte są całodobowym wsparciem serwisowym gwarantującym ciągłość funkcjonowania najbardziej wymagających systemów bezpieczeństwa i dystrybucji informacji.

Za nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne i wdrożenie ich do produkcji otrzymaliśmy szereg nagród i wyróżnień. Wśród ostatnio otrzymanych nagród znalazły się takie jak: tytuł Firmy Roku 2019Złoty Medal Akademii Polskiego SukcesuEkoInspiracja 2017, Gazela Biznesu 2017, Diament Forbes’a, srebro EcoVadis 2016, nagroda Teraz Polska w jubileuszowej XXV edycji tego prestiżowego konkursu, Promotor Polskiej Gospodarki, Pracodawca Roku Pomorza i Kujaw.

Należymy do: Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Railway Business Forum, Pracodawców Pomorza i Kujaw.