Nadchodzące wydarzenia

<We_can_help/>

What are you looking for?

Element Materials Technology

Element Materials Technology
Podkarpacki Park Naukowo‑Technologiczny
Inkubator Technologiczny 4, lokal 226
36‑002 Jasionka, 954E
Tel. 605 979 900

www.element.com

Element jest światowym liderem w zakresie wysoce specjalistycznych badań mechanicznych, takich jak próby wytrzymałościowe, mechanika pękania, badania propagacji pęknięć, próby pełzania, badania wpływu korozji, analizy chemiczne materiałów i metali z wykorzystaniem OES, XRF, ICP, EDS, MS i innych narzędzi analitycznych.

Wykonujemy próby rozciągania, próby udarności czy pomiarów twardości, zarówno metali, jak i materiałów polimerowych i kompozytowych. Nasze laboratoria świadczą kompleksowe, interdyscyplinarne usługi w zakresie opracowywania, przetwarzania, charakteryzowania i testowania wszystkich materiałów. Zakres naszych usług obejmuje nie tylko badania na poziomie materiałów, badania PQT (Product Qualification Test) obejmują testy układów hydraulicznych, pneumatycznych, EMC i badania środowiskowe. Nasza oferta obejmuje również symulacje komputerowe i modelowanie FEA, CFD i DEM, a nasze laboratoria są w stanie przeanalizować Full Life Cycle (FLC) dla gotowych produktów. Poza analizą i badaniem materiałów oferujemy usługi kalibracji i certyfikacji narzędzi pomiarowych.

Element posiada akredytacje międzynarodowych organizacji standaryzujących ie:  ISO17025 odpowiednich dla krajów naszej lokalizacji.

Dzięki wieloletniej współpracy z wiodącymi firmami w niemal wszystkich gałęziach przemysłu, Element Materials Technology zyskał renomę czołowego dostawcy usług badawczych, testowych i certyfikujących na świecie, wyróżniającego się profesjonalną wiedzą i zapleczem technologicznym i oferującym szeroką gamę usług i doradztwa. Wysoka jakość naszych usług doceniona została poprzez uzyskanie certyfikatów głównych dostawców dla przemysłu lotniczego: OEM/Primes: Pratt & Whitney, AIRBUS, Boeing, EMBRAER, BOMBARDIER, SAFRAN, Rolls – Royce, GE, Leonardo Helicopters, MTU, PCC i wielu innych z branż przemysłu.

Bardzo istotna jest dla nas również współpraca z placówkami oświatowymi w regionie, aby móc dzielić się naszymi doświadczeniami i wiedzą i wspierać w ten sposób proces edukacji i praktycznego przygotowania zawodowego przyszłej kadry specjalistów.

Więcej informacji na stronie www.element.com

REKLAMA
ROZWIŃ